Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az anyuka még nincs 18...

Ha az anyuka még nincs 18 éves akkor is jár állami támogatás a picinek illetve a családnak? pl gyes vagy ilyesmire gondolok? !

Figyelt kérdés
2008. máj. 4. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyes és a csp alanyi jogon jár.Szülés után jár egyszeri úgynevezett kelengye pénz ami most kb 65000 ft.
2008. máj. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és a gyes összege mitől függ?vagy állandó?és most körülbelül mennyi? azért érdekel, mert így tudnék kalkulálni, hogy mennyi támogatásra van ezen kívül szükség. köszönöm a válaszodat!
2008. máj. 4. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyes olyan 25.000ft körül van.A családi pótlék meg 12.000ft úgy tudom.
2008. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen jár mindenkinek. A családi pótlék 12 ezer, a gyes pedig a nyugdíjtól függ, annak a valahányad százaléka, 28 ezer havonta. Ennyi jár, ja meg az egyszeri anyasági támogatás, ha voltál legalább négyszer terhesgondozáson, az olyan hatvanezer, de azt csak egyszer kapod.


Amúgy én mindenkit lebeszélek róla, hogy gyerekfejjel babát vállaljon, de gondolom az én véleményem nem sokat nyom a latban.

2008. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!