Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most erről mi a véleményetek?...

Most erről mi a véleményetek? Hazament a kórházból és egyből lóra ült?

Figyelt kérdés

Barátnőmről van szó!Nem szeretnék vitatkozni senkivel sem,én is szeretem amúgy a lovakat,lovagolok is,de jelenleg babát várok,most természetesen nem.

Barátnőm egy hete szült (!!!) és vígan mesélte,hogy első dolga volt,amikor hazament,hogy elment lovagolni.Azt nem tudom,saját lova-e,de ez lényegtelen szerintem.És vágtázott is!

Nektek erről mi a véleményetek?

Egy másik kérdésnél azt olvastam,hogy a fél évet kellene elvileg várni,de minimum a 6 hetet!


2012. júl. 10. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

jó vagány... gondolom se gátmetszés se semmi nem volt.

bár a szerveinek kellett volna idő hogy visszarendeződjön ez még egy lassúbb ügetésnél is fájhatna sztem. a mázsás cicikkel meg... ajj.


de hát nem vagyunk egyformák . nomeg az a másik hogy ki mit nagyít fel ...

2012. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a környezetemben van olyan anyuka akiből szó szerint kipottyant a baba, és szülés után pár nappal már szaladt.

Van aki könnyebben éli meg a szülést, ő biztos ezen anyukák közé tartozik.

Nem hiszem hogy lenne gátsebe, vagy császár utáni sebe, mert akkor nem nagyon tudna vágtázni.:)

2012. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hú, akkor nagy tapsot neki, mert gátseb és minden nélkül megúszta és mehet vágtázni!!! Én a 2. szülésemnél icipicit repedtem csak, már szülés után 3 órával az ágyon ültem és sms-eztem....de ilyen eszement, ba.romság nem jutott az eszembe, hogy 1 hét után újra futok vagy lovagolok....????
2012. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 alaszka ***** válasza:
59%
Én szülés után két héttel már bringával mentem bevásárolni. Alig fájt a gátseb. Ez 2. baba volt. Az elsőnél még egy hónap múlva is alig tudtam ülni is. Ha neki jól esik, miért ne. Nekem inkább az fura, hogy amíg lovagolt, ki volt a babával??
2012. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Fura, én természetes úton szültem, nem volt gátmetszésem sem, mégis hetek kellettek, hogy kicsit megerősödjek. Tudtam csinálni mindent, de fáradt voltam, és a szervezetem is igényelte a pihenést.

Őszintén megmondom lovaglásért nem hagytam volna magára a babám. Az első hetek szóljanak arról, hogy szépen összeszokik a kis család, megismerik egymást... De persze ez az én véleményem, mindenki máshogy éli meg az anyává válást.

2012. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az jutott az eszembe hogy amikor a kismama hazamegy mindig hiányzik neki valami . a többségnek a nyugi , egy finom étel ... lehet neki a ló.


de azt azért jó ha tudja a b.nőd hogy a gyermekágy hat hete nem véletlenül van . én hazamentem és untam a tétlenséget betettem két adagot mosni épp az elsőt teregettem amikor bekopogtatott a védőnő és ágyba tessékelt . pedig tökjól voltam . szv. lehet vagánykodni csak nem biztos hogy megéri.

2012. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krisztivan ***** válasza:
67%
Nekem nem fájt ez,ha neki sem akkor minden rendben:-))
2012. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nem véletlenül van az kitalálva hogy szülés után legalább pár hétig viszonylagos nyugiban legyünk már!! Gondoljatok bele, micsoda változások történtek "odabent" a 9 hónap alatt, annak idő kell hogy helyrejöjjön!! A szervek visszarendeződnek a helyükre a szalagok, inak visszahúzódnak, a hasfal összehúzódjon hogy megtartsa a belső szerveket, a medencealapi izmoknak is jól ki kell tágulni hogy kiférjen a baba, azoknak össze kell húzódni stb.stb...

az ilyen lovagolgatásból lesz aztán majd 40 évesen a jó kis hüvely meg hólyagsüllyedés,,

a vágtázva lovaglás nem ugyanaz minthogy beteszek egy mosást vagy kimegyek sétálok 10 percet.

Szerintem.

2012. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!