Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bal meg jobb oldal megtanításá...

Bal meg jobb oldal megtanítására milyen praktikák vannak?

Figyelt kérdés
Például versikék (??). egyéb tippek, trükkök? Hogyan lehet megjegyezni, melyik melyik?
2009. júl. 7. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor lementünk a gyerekkel bicajozni, sétálni mindig mondtam és mutattam neki amikor befordultunk, hogy most jobbra (vagy balra) kanyarodj. Eleinte nézte, hogy merre mutatok,aztán már nem figyelte és végül már nem is kellett mutatnom az irányt. Néha eltévesztette, olyankor megint mutattam és mondtam egyszerre. Ez így ment az ovi előtti nyáron és szép lassan megjegyezte. Így külön nem kellett elmagyaráznom melyik a jobb keze, lába stb., mert rögzült benne a két irány és alkalmazni tudta mindenre.
2009. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A puszta gyakorlás nem vitt előre sajnos :( Valami jó ötlet kéne, valami... nemtudommi :)
2009. júl. 7. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk hajmosáskor fekszik a kádban egy szivacson, apa mossa a haját, én meg a zuhanyzóval spricceltem a lábát, hogy eltereljem a figyelmét a hajmosásról, hogy ne legyen hiszti. Mondtam neki, hogy mutasd a bal lábadat! és már irányítottam is a zuhanyt a bal lábára. Ő meg röhögött. És emelte fel a lábát. Aztán a jobb lábadat! Megint a jobb lábadat! Mindig kivártam, mielőtt elárultam, melyik láb jön, hadd izguljon...

Nagyon tetszett neki a játék, hiszti egy perc se volt onnantól csak fülsiketítő röhögés és megtanulta, melyik láb, melyik kéz melyik.

3 éves.

2009. júl. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fentiek nem rossz ötletek, de több hét, esetleg hónap is eltelik mire rögzül. Lehet, hogy kicsit türelmetlenebb vagy ezzel kapcsolatban. Nem tudom mennyi idős a gyerek, de az oviban is foglalkoznak majd ezzel a témával is,plusz te is tanítgatod és mire nagycsoportos lesz, biztos menni fog neki!
2009. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy fejlesztő pedagódus mondta, hogy a gyerek egyik csuklójára lehet valamit tenni és így hamar megtanulja.
2009. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a jobb kezemen van egy anyajegy az egyik ujjamon.Amikor oviban "tanították",hogy melyik a jobb és a baloldal,mindig csaltam,mert tudtam hogy amelyik kezemen az anyajegy van,az a jobb oldal :D

Ez csak azért gáz,mert van hogy még most is ránézek a kezemre reflexből,amikor vki azt mondja jobbra :)))

2009. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!