Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabát várunk és most...

Kisbabát várunk és most állunk porszívó vásárlás előtt. Oda kell valami tulajdonságára figyelni a porszívónak?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha ne adj Isten megfázik a kicsi, akkor a porszívó nagy szolgálatot tesz majd az orra kitisztitásában. Az orszivó pl. bármelyikhez csatlakoztatható?

Lehet nagy butaságot kérdeztem, de első babánk, szóval még mindenben kezdők vagyunk.

Ilyet találtam, de ez úgy általánosságban jó tanácsok porszívó vásárlás előtt: http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztart..


2012. jún. 14. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orrszívó minden porszívóhoz csatlakoztatható, ezzel nem kell foglalkoznod a vásárlásnál!
2012. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez babától független tanács: a szívóerejét nézd (300 W fölött jó) ne a hálózatból felvett teljesítményt

ha sok pénzetek van, vegyetek Miele-t, élethosszig tart :)

boldog babavárást! :)

2012. jún. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegyikhez csatlakoztatható!!!!

Csak olyanhoz, aminek van csöve, mert a cső végébe kell dugni a porszívót!

Eldobható zsákost ne vegyél, drága bele a papír porzsák.

A textil zsákos jó, de a legtutibb a mosható műanyag portartájos.


2 éve eltört a porszívóm szívó csöve, keféje.

Na elmentünk újat venni.

Vettünk egy ilyet:


[link]


Szuper, mert nincs kábel, ha a gyerek kiszórja a kekszet, vagy főzés után koszos a konyha, vagy a szőnyeget kell kiporszívózni, vagy az autót szuper, mert csak leveszem az állványáról és ott porszívózok ahol akarok, mindent felszívja, a haszálakat is, mert forgó kedd van benne, a porzsákot kiöntöm, elöblítem.


Na de beteg lett a gyerek, elővettem az orrszívót, és nincs hová bedugni:S


Még jó hogy a régit nem dobtam ki, így az lett az orrszívózáshoz való!


Csak a hagyományos porszívót vedd, aminek van csöve.

2012. jún. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Orrszívó tudtommal bármelyikhez csatlakoztatható, bár nekünk elemes van.

Ha most vennék porszívót, akkor arra ügyelnék, hogy

- halk legyen

- nagy teljesítményű

- alacsony fogyasztású

- állítható szívóerejű

- ne porzsákos, inkább tartályos (nem kell kirázni vagy mindig újat venni)

- könnyen irányítható, egyszerűen kezelhető, biztonságos (a babád 1 évesen már biztos bőszen segíteni fog)

- valami ismert márka, amihez adnak garanciát vagy később könnyű javíttatni, ha kell

- ne engedje vissza a port (filter minősége)

- jó ha van benne valami hasznos plusz (pl. légtisztító, vizes szőnyegtisztító... stb.)

- és lehetőleg kicsire össze lehessen rakni használaton kívül

2012. jún. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 N. Eszter válasza:

Nálunk is kicsi a gyerek, kb fél éve van egy SEBO K3 porszívónk (ilyen:

[link] és amiatt szeretem és ajánlom neked, hogy a motor fordulatszámát a gégecső és a merev cső találkozásánál levő fogantyún lehet állítani, emiatt amikor ölbe veszem a gyereket, hogy orrszi-porszizzunk, akkor nem kell hajolgatni a földön levő porszívóhoz, nem kell előre bekapcsolni (amitől már eleve megijedne és sírna) hanem beülünk a megfelelő pozícióba, odateszem az orrához és csak akkor kapcsolom be amikor és ameddig kell. Ha nem maximum erővel akarom kivákuumozni a taknyot a gyerkőc orrából akkor csak félgőzre teszem, ha nem jön az anyag, a kezem ügyében/kezemben van az irányítás, teszem magasabbra... :)

Szóval én javaslom az olyan porszívót aminek a ki be kapcsolója, fordulatszám szabályzója nem a készüléken van, hanem a csövön/fogantyún

2014. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!