Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az kap gyest és családi...

Az kap gyest és családi potlékot akinek nincs munkehelye?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat elöre is!
2008. ápr. 23. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Kissé eltévedt a kérdés, de mindegy. Családi pótlék mindenkinek jár, hiszen azt elvileg a gyerek kapja. Iskolakezdésig alanyi jogon jár, utána attól teszik függővé, hogy a gyerek tényleg jár-e iskolába. GYES annak jár, aki biztosítva van (ha jól todom). Tehát annak, aki dolgozott, tanult, vagy pl. munkanélkülin volt, vagy maga után fizette a biztosítást. Én legalább is így tudom, de lehet, hogy annak is jár, aki nem fizet tb-t.
2008. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Gyes sajnos mindenkinek jár,ami egyáltalán nem igazságos.

Huszonnégyezerpárszáz ft most az összege.De nagyon itt lenne már az ideje,hogy munkaviszonyhoz kössék ezt is.

Félre ne értsd,ha aki huszonéveskorig felsőoktatásban tanul,és úgy szül azt mondom kapja.

De amint tudjuk vannak jó sokan,akik 16év körül kimaradnak általánosból,aztán majdnem nyugdíjig elvannak gyesen,és eszük ágában nincs sem nekik,sem a párjuknak dolgozni soha.

Na ezeknek egyetlen forintot nem adnék soha.

Azon a pénzen építenének gyerekotthonokat inkább,és aki nem hajlandó a munkából eltartani a gyerekét,annak nem segélyt kéne osztogatni,hanem elvenni a gyerekeket tőle.

Mindjárt nem szülnének meggondolatlanul,hogy az tartsa el aki dolgozik.

2008. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért elég nehéz elleni csak gyesen...

de tényleg alanyi jogon jár mind a kettő, amit kérdeztél.

2008. ápr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen kap mindenki én kijártam a sulit és terhes lettem , szóval nem is dolgoztam . És most kapok gyes, csaldi 38.000ft.
2008. ápr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második válaszolónak: szerintem az állami intézmény nem kerülne többe, mint az anyának adni a gyest? Kicsit gondolj bele.

És azért, mert korán jön a baba, még nem mindenki felelőtlen, aki teherbe esik. És ő miért maradna pénz nélkül? És miért kéne elveni tőle, ha szereti és gondozza, és fel tudja nevelni?

Nekem nem kevés anya van a környzetemben, aki 18 alatt szült, és csodás felnőtt gyerekei lettek, semmit nembánt meg.

És igen, alanyi jogon jár a gyes és a családi pótlék, nem kell hozzá munkaviszony.

De azért jobb várni még pár évet, és egy alapot termetnei a babának.

2008. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó válaszoló!

Valami gondod van az olvasással,vagy a szövegértéseddel????

Olvasd el talán még párszor a 2-ik választ oké??

De ha felfogási gondjaid vannak,akkor inkább ne írj kommentárt!!!!!

2008. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!