Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen utazási kedvezmény jár...

Milyen utazási kedvezmény jár a nagycsaládosoknak? Hol kell ezeket intézni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy létezik, de nem találok erről semmi információt. Pl. a vonatozás?

2012. máj. 5. 10:43
 1/7 Sókristály ***** válasza:

Vonaton és buszon (nem városon belül) 90%-os kedvezményre vagy jogosult, ha 3 vagy több saját, vagy nevelt gyerekkel utazol együtt. Ilyenkor mindkét szülő és a gyerekek is jogosultak a kedvezményre.

A vonaton van még egy extra kedvezmény. Ha a gyerekek már nagyobbak és önállóan utazhatnak, és ugyanúgy 3-an, vagy többen vannak együtt, akkor is igénybe vehetik a 90%-ot, ha nincs velük felnőtt kísérő. sajnos ez buszon nem működik.

Városon belüli közlekedésre nincs semmilyen kedvezmény.

2012. máj. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Akkor veszed igénybe a kedvezményt, amikor megveszed pl. a vonatjegyet. A kicsiknek regisztrációs jegy kell(ez ingyenes) akiknek meg egyébként kellene jegyet venni, azoknak nagycsaládosat kérsz ez 90% árengedményt jelent vonaton és távolsági buszon egyaránt. Itt be tudod írni, hogy vonattal honnan hova utaznál és a kedvezményt is bejelölheted, hogy lásd mennyibe kerül az út. [link]

2012. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sókristály ***** válasza:
A regisztrációs jegyet eltörölték a közelmúltban. 2 hete utaztunk, és már nem kellett.
2012. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj de jó Sókristály, köszi az infot. Én tavaly utaztam utoljára a lurkókkal akkor még kellett. :)
2012. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor ha jól értelmezem, az egyik gyermekem a 3 közül egyedül jár iskolába Volán busszal (15 éves) Pestre, akkor neki nem vehetek kedvezményes bérletet, mert egyedül utazik?

Másik: mennek erdei táborba az osztállyal, és írt az osztályfőnök egy emailt, hogy ha valamelyik gyerek 50 %-nál nagyobb kedvezményre jogosult a Máv-nál, az szóljon, vagy vegye meg maga a vonatjegyet. Azt gondoltam, hogy itt érvényesíthető lenne a nagycsaládos kedvezmény, de valószínű tévedtem, igaz?

2012. máj. 5. 11:09
 6/7 Sókristály ***** válasza:

Ha a 15 évesed egyedül utazik, nem illeti meg a kedvezmény. Az ofő meg olyanra gondolt, mint a tartósan beteg gyereknél a MÁK-os kártya.

Sajnos a kedvezmény csak akkor él, ha vagy a gyerekek utaznak együtt, vagy az egész család.

2012. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnálom:(
2012. máj. 5. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!