Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van rá mód törvényesen, hogy...

Van rá mód törvényesen, hogy csoportos létszám leépítéskor elküldjenek ha GYED-en vagyok?

Figyelt kérdés
Nem a cég akar elküldeni, csak én gondolkoztam rajta, hogy van-e ilyen megoldás. Ha letelik a GYED, GYES nem tudnék vissza menni oda dolgozni és most nagyon jól jönne, ha megkapnám a végkielégítést, meg a bent lévő szabikat kifizetnék. Ha valaki tud valami biztosat, vagy esetleg hasonló helyzetbe van, volt légyszi segítsetek.
2009. jún. 22. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Felmondási tilalom van gyes/gyed/tgyás alatt, de közös megegyezést kezdeményezhetnek. Egyoldalúlag nem mondhatnak csak fel.
2009. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Közös megegyezésnél is jár a végkielégítés és utána igényelhetem a MÁK-nál tovább a GYED-et?

2009. jún. 22. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Közös megegyezés esetén a végkielégítés nem jár, a már megszületett gyermekedre viszont jogosult vagy a GYED-re.
2009. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sztem közös megegyzésnél abba állapodtok meg, amibe sikerül. :O) A végkielégítésnyi összeget nem végkielégítésnek hívják ilyenkor. De ki az a süsü, aki jó pénz nélkül belemegy a közös megegyzésbe...hát senki (jópénz= legalább annyi, amit kapnál ha a cég mondana fel...te vagy patt helyzetben, mert közös nélkül nem szabadulhatnak meg tőled, max csak akkor,ha az utóbbi fél évben rendkívüli felmondásra adtál okot

)...

2009. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Asszem, ezt a patt helyzetet most nem jól hasonlítottam, írtam....:))
2009. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!