Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Először munka, majd főiskola,...

Először munka, majd főiskola, és baba. Összehozható vajon ez így?

Figyelt kérdés

Hasonló helyzetben lévők válaszait várom elsősorban, de persze örülök minden hasznos hozzászólásnak :)


Szóval, a dilemmám a következő lenne: most készülök főiskolára, ami 4 éves képzés, informatikai ágon. Utána kellene még legalább 1-2 év mire elhelyezkedek, biztos lesz az állásom (valamelyest legalábbis).


Legyünk pesszimisták, ez körülbelül 6-7 év, mert a képzés nehéz. Addigra már 26 leszek, mire a férjemmel az első babánkat tudnánk vállalni, ő 35. Ezt nevezik ugye ideális kornak...


Viszont nem egy babát szeretnénk, ha az egészségünk és az anyagiak engedik, hanem legalább kettőt-hármat. Ehhez viszont kicsit késő az a kor, amiben az elsőt vállalnánk. Többek között azért, mert a családomban nemzedékekre visszamenőleg tudott, hogy nehezen estek teherbe, sok volt a vetélés, mire a baba összejött.


Így úgy terveztük, hogy beiratkozom, majd passziváltatok 2 félévre, hogy dolgozhassak és meglegyen a nap a GYED-hez, majd elkezdem az iskolát, és amikor jön a baba, akkor jön, akár tanulás közben.


Az iskola egy sarokra van, nagyszülő nálunk lakik, így tud segíteni.


Mit gondoltok, összejöhet így a dolog? Nem szeretnénk éveket várni, viszont a GYED is jól jönne, és diplomázni is szeretnék.


Köszönöm, hogy végigolvastátok!



2012. ápr. 8. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármi összejöhet, meg az ellenkezője is. Tegyél úgy, ahogy jónak gondolod! Addig is, a helyedben, én utána járnék az okoknak, hogy miért voltak ilyen problémásak a gyerekvállalások a családban.
2012. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt csakis neked kell eldönteni. Itt mindenki másképpen gondolkozik. Van aki szerint negyven évesen is tökéletes az időpont, szerintem nem. Ha valóban 35 évesen fogsz szülni, az én gyerekem addigra 15 éves lesz. :) Fősulit csinálom mellette, és boldog vagyok, hogy fiatal anyuka lehetek, mindig erről álmodtam. Nekem édesapám 39 volt mikor én születtem, sokszor nagyon zavaró volt ez a nagy korkülönbség. SZERINTEM, anyukánál ez még rosszabb. Persze ez csak az én véleményem.

Ha Te úgy szeretnéd, ahogyan leírtad, biztosan sikerülni fog, nem kivitelezhetetlen. Ne legyél pesszimista. Én a helyedben korábban belevágnék, ahogyan tettem is, és remélem összejön amit szeretnél! :)

2012. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! 22 éves vagyok,végzős főiskolás,férjnél vagyok,van egy lassan 1 éves fiunk.Mellette dolgozom,és a férjem is.

Nekünk becsúszott a baba 2.ban,de megtartottuk,így is azt terveztük hogy 1-2 évesen belül baba max 23 éves szerettem volna lenni az elsőnél,így 21 éves voltam mikor megszületett.Nem egyszerű összeegyeztetni a dolgokat,de meg lehet csinálni,nem csinálnám másképp,ráadásul ősszel még egy 1 éves szakmai képzést is szeretnék bevállalni.Nekem már csak ez a félévem van és még 3 hónap gyakorlat,úgy gondoljuk a párommal mindketten,hogy gyerek mellett is el lehet érni a célokat,és mi is szeretnünk még 2-3 gyereket kisfiunk mellé.Sok sikert Nektek!

2012. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
még annyit hogy vállakozók vagyunk,kötetlen munkaidő,és helytől is független
2012. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!