Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan alig várják, hogy...

Sokan alig várják, hogy megjöjjön a gyes.2-3 napot se bírnak várni. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Ennyire aggódnak ,hogy nem kapják meg ? Vagy ilyen szűkös anyagi körülmények között élnek?
2012. ápr. 3. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mert nincs pénzük
2012. ápr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
mert talán nem lehet ennyi pénzből kijönni.
2012. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elfogy a pénzük.

Mostantól én is parázni fogok, ez az első hónap, hogy gyest kapok, nem gyedet.

Azt sem tudom hogy fogunk kijönni 5-en a pénzből. 160 ezer Ft lesz rezsire+fix kiadásokra (80 körül van mindig)pl. ebédpénz, buszbérlet, így 80 ezer marad kajára, ruházkodásra, ünnepekre ( jön a húsvét ), gyógyszerre, stb.

Gondolom én is alig fogom várni a hó elejét.


Szerintem nagyon sokan vannak ezzel hasonlóan. Egy fizetés ( már ahol van), plusz ezek az ellátások, esetleg hitel, ....a fél országnak felkopik az álla:(

2012. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így van. Nagyon kevés ez a pénz, amellett,hogy a férjem azért normálisabb fizut kap. Nincs agyon fizetve, de nem éhezünk, megvan ami kell. Így én is nagggyyyyon várom a csp-t!
2012. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert egy hónap 30-31 napból áll, a segély meg nagyon kis összeg ennyi napra.

Én, pontosabban (mi) is nagyon várjuk, mert a férjem fizetése sem sok.

2012. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem sértő kérdésnek szántam, csak félek. Én is csak családit meg gyest fogok kapni :( és most még nem tudunk bánni a pénzzel. Nem tudom mi lesz majd a baba mellett,ha addig nem tanulunk meg spórolni :(
2012. ápr. 3. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerinted? Amúgy ki nem várja a fizetését? :D

A GYES kb 25 ezer, a mellé jó esetben apuka normálisabb fizetést visz haza, de van ahol nincs apuka... vagy alig kap valamit ő is...

Nem könnyű kijönni belőle. A kiadások senkinek nem lesznek kevesebbek attól, hogy gyereke születik, viszont a bevételei jelentősen csökkenhetnek.

2012. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azért, mert egyedül nevelem a 2 gyereket, és hónap végére már nincs pénz. AZ a 2-3 nap ilyenkor egy örökkévalóság.
2012. ápr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet még annyi kérdésem,hogy ti mennyi pénzből gazdálkodtok egy hónapban a rezsin+lakáshitel vagy albérlet mellett ? És hányan vagytok egy háztartásban?
2012. ápr. 4. 12:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!