Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha holnap munkába állok,...

Ha holnap munkába állok, melyik az a leghamarabbi időpont, amikortól jogosult leszek gyedre?

Figyelt kérdés
Előtte nem volt munkaviszonyom.
2012. márc. 19. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
365 nap múlva...
2012. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és a 365 napba beleszámít a táppénz? Tehát , ha 3 hónap múlva terhes leszek?
2012. márc. 19. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ahhoz 1 év teljes munkaviszony kell. Azaz holnap +még 364 nap és akkor szülhetsz. Így majd kapsz 1 év gyedet, meg 2 év gyest ha addig nem változtatnak.
2012. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre jártál, az is beszámít; ha jól tudom, 180 nap
2012. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A nappali tagozatos suli is beleszámít, ha 2 évnél többet jártál, akkor 180 napnak elszámolják. Dolgoznod minimum 365 napot kell a gyedhez, de ebbe lehet már táppénz is. De így csak 1 évig jár a gyed. Ha a babaád két éves koráig szeretnél gyedet (ez a max amíg kaphatsz), akkor kb másfél évet kell dolgoznod.

Ebből lejön a táppénz, meg a suli, ha van, így nem sok időt kell ténylegesen melóval töltened.

2012. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Beleszámít a táppénz.


Akkor leszel jogosult a gyedre, ha a szüléskor megvan a 365 napod.


Ne centizd ki ennyire, hogy 3 hónap - mert ha bármi közbejön, akkor bukod a gyedet.


Dolgozz pár hónapot, mert ha táppénzre mégy csak annyi ideig kaphatod a táppénzt, amennyi időt előtte biztosításban töltöttél - vagyis ha pl. 4 hónap munka után mégy táppénzre, akkor 4 hónapig kaphatod a táppénzt.


Én javaslom, hogy 180 napot dolgozz, mielőtt elmégy táppénzre, vagyis kb. 4-5 hónap múlva ha teherbe esel, az nagyjából jó is lesz.

Így a táppénz és a gyed alapja is a fizetésed lesz, nem csak a minimálbér (bár ha minimálbért keresel, akkor mindenképp az lesz az alap).

2012. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem táppénzzel lett meg a tgyás+gyed jogosultságom, szóval beleszámít!DE!!!!Annyi táppénzre leszel jogosult, amennyi ideg dolgoztál...Tehát ha 5 hónap múlva mondjuk táppénzre mész, akkor az nem tart ki szülésig....Tehát legalább 6-7 hónapot kell dolgoznod, ha már terhes is vagy.
2012. márc. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy két dolog kell hozzá, amit sokan kevernek:

- egyrészt, amit többen írtak, 365 nap biztosításban eltöltött idő (ennél a szülést megelőző 2 évet nézik, nem kell hogy folyamatos legyen) - táppénz is beleszámít

- ahhoz hogy a béred legyen a TGYÁS, GYED alapja (amennyiben magasabb a minimálbérnél), ahhoz kell 180 bérezett nap - ebbe viszont nem számít bele a táppénz (hétvégék, szabadság viszont igen) ha nincs 180 nap, akkor azt hiszem TGYÁS-nál a minimálbér kétszrese az alap (és ennek a 70%-a bruttó TGYÁS), GYED-nél pedig a minimálbér)


Most fejből írtam, emlékezetből, de itt minden le van írva részletesen, az is hogy mi számít bele a biztosítási időbe:

[link]

[link]

2012. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az első link a TGYÁS, második a GYED. nem írja ki a teljeset de ha rákattintasz jól nyitja meg
2012. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2012. márc. 20. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!