Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyedülálló anyaként...

Ha egyedülálló anyaként nevelem az 1hetes kisfiamat, hol lehet igényelni, hogy magasabb összegű családi pótlékot kapjak?

Figyelt kérdés
Vagy külön adnak segélyt nincs köze a családi pótlékhoz?Segítsetek,mert ilyen téren nagyon tapasztalatlan vagyok!!
2009. jún. 12. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Az államkincstárhoz tartozik a családi pótlék, és az egyéb juttatások is.Kivéve a gyed-et, meg a gyás-t.Majd menj be a lakóhelyed szerinti kirendeltségbe,és ott tudsz igényelni mindent.Az biztos,hogy magasabb családit kapsz,érdemes még az egyszeri anyaságit is felvenni(kb. 64ezer Ft),az hogy mit tudsz még igénybe venni, ott megtudják mondani.Ha nincs a közeledben kirendeltség,akkor úgy tudom,hogy az önkormányzathoz kell bemenni,és rajtuk keresztül eltudod intézni.Általában a szülést követő 180 napon belül lehet ezeket megigényelni.
2009. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


A rendes családi pótlékot a MÁK-nál lehet igényelni. Az igénylőlapon lehet nyilatkozni az egyedülállóságról, így egy picivel több családi pótlék jár. Rendszeres gyermekvédelmi támogatás az egy főre jutó jövedelemtől függ, pontos feltételekről a helyi önkormányzatnál lehet érdeklődni.

2009. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos, igen, a MÁK-nál lehet nyilatkozni arról, hogy egyedülálló vagy, amikor igényled a családi pótlékot. Viszont sajnos más segélyek nem járnak. Én már utánajártam. Azt mondták, segélyt GYED/GYES alatt nem lehet igénybe venni, vagy egyik, vagy másik.

Nos, a rendszeres gyermekvédelmi meg... Szóval ezzel nagy kavarások voltak. Volt régen ez a rendszeres gyermekvédelmi segély, de az ilyen formában megszűnt, csak azok kapják még, akik a megszűnése előtt jogosultak voltak rá. A rendszeres gyermekvédelmi támogatás pedig mást jelent. Az nem pénz, hanem pl. bölcsiben, oviban, suliban ingyen étkezés, iskolában ingyen tankönyv, ilyenek. Ezen kívül van még a rendkívüli támogatás (vagy segély, ezt nem tudom pontosan), amit évente kétszer lehet igényelni. Legalább is nálunk így van, mert azért városonként lehetnek még eltérések.

2009. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!