Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő abban az esetben,...

Mi a teendő abban az esetben, ha másodállású egyéni vállalkozó is vagyok, csak a sógoromnak könyvelek másodállásban, amiért pénzt nem kapok?

Figyelt kérdés
Ha ezek után a nevem alatt mennek be neki a bevallások, ami mellett majd gyeden leszek a kislányommal, akkor abból lehet gond?
2008. ápr. 11. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a neved alatt kerül be az Apeh-ba bármilyen dokumentum, akkor minden felelősség téged terhel. Tőled fogja az Apeh követelni a büntetések kifizetését, nem a sógorodtól, aki pedig nem lesz köteles neked kifizetni, mivel te vagy a könyvelő, te hibáztál. Max polgári peres úton lehet tőle visszakövetelni. Én a helyedben nem csinálnám így tovább. Nagy felelőtlenség, főleg gyerek mellett. A családtagokkal pedig mindig csak a baj van, ha nem stimmel valami, főleg, ha pénzről van szó. Vagy pénzt kérnék érte, vagy (ami szerintem jobb) egy papírt íratnék ügyvéddel, hogy mivel a könyvelésért semmilyen díjazásban nem részesülsz az anyagi felelősség a sógorodat terhelje. De én még emelett is kérnék érte pénzt, mégha családtag is. Gondold el mennyit spórol rajtad, évente minimum 150 000 Ft-ot, ha csak kis egyéni vállalkozása van. Ha cége, akkor meg legalább 30-50 000 Ft lenne a könyvelése egy könyvelőnél havonta.
2008. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaj, még annyi, hogy tessék kiállni a saját érdekeid mellett, most magadat és a gyerkőcöt nézd. Ne használjon ki tovább.
2008. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én igazából nem erre gondoltam, lehet, hogy nem volt világosan feltéve a kérdés. Mivel a másodállásomból nem származik jövedelmem, ezért bele tudnak-e kötni abba, hogy kapni fogok tgyást és gyedet, úgy, hogy maga a másodállásom megmarad, amiből ugye nincs jövedelmem. Mivelhogy munkát végezni ezek mellett nem lehet.... :)
2008. máj. 15. 18:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!