Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj, ha nem adok te&agra...

Miért baj, ha nem adok teàt neki?

Figyelt kérdés

3 honapos babàm tàpszeres.

Nem adok neki teàt egyàltalàn,csak vizet,ha elfogadja.

Màra màr több ember furcsàn reagàlt,hogy nem kap a pici teàt.

Amikor mondom hogy egyszer probàltam,nem kellett neki,ezért nem is kinàlom màr,akkor azt mondjàk,hogy édesitsem,és ugy issza.

De na mint nap jön ez a beszolàs.

Szerintetek rosszul csinàlom?

Illetve hozzàtàplàlàs terén ugy gondoltam,hogy a 4. honapban a tàpszert cserélem le erösebbre,és csak aztutàn az 5. honapban kap enni,vagyis csak gyümi és zöldségleveket,és a 6. honapban kap rendes reszelt almàt stb.

Én vagyok ilyen hülye felfogàsu,vagy jol teszem?

Nekem személy szerint nem tetszik ha egy 6 honapos baba naponta több kekszet is elfogyaszt,plussz édesitet teàt, stb..

Öszintén vàlaszoljatok!


2009. jún. 8. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek mindenben veled ne teáztasd főleg ne édesítsd semmivel az én faim se teázott így csináltam én is mint te !Ha valaki kérdezi akkor meg ne is foglakozz a rossz megjegyzésekkel kitartást csak így tovább:-))
2009. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem csinálod rosszul :)

az én kisfiam is tápszeres volt, és legjobban a vizet fogadta el, de megitta a teát is, ami mecsek tea, még véletlenül sem édesítve! azt pláne nem kell!!!

2009. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a víz híve vagyok. Bár az én fiam anyatejes volt, amikor nagyobb volt akkor itattam, de kizárólag forralt vízzel. Szerencsére a cukros löttyöket majdnem 2 éves koráig nem fogadta el, nem is adtam neki. Sokan furcsán néztek, hogy se tea, se gyümölcslé, csak víz! De a víz oltja leginkább a szomjat, főleg melegben! Engem nem érdekelt, az én gyermekem, s örülök, hogy megissza a sima vizet. Sajnos sok olyan gyermekkel találkozom, aki nem hajlandó az ízesített italokon kívül mást elfogadni!

Sőt, szerintem ráérsz az 5. hónapban elkezdeni a hozzátáplálást!

2009. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ugy làtszik nem gondoltam rosszul.

Sajnos sokan versenyszerüen etetik a gyereket,hogy eldicsekedhessenek,,màr 5 honapos koràban mindent eszik,még kolbàszt is.

Én inkàbb hagynàm,hisz olyan gyorsan nönek a babàk,legalàbb et a pàr honapot élvezem.Nem akarom semmire se eröltetni.

2009. jún. 8. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is zömében vizet adtam neki ebben a korban. Kb. 4,5 hós volt, mikor először kapott teát. De nem azt kap állandóan. Mindig van 1-2 hét teaszünet, ilyenkor vizet kap, mert szeretném, ha azt is meginná később is. Kekszet meg ilyesmit én sem adok, maximum néha szokott kapni egy kiflivéget, azt imádja rágcsálni. Mi sem eszünk még semmi extra dolgot, a zöldségeket, gyümölcsöket próbálgatjuk, meg a joghurtot. Nem akarok siettetni semmit, bőven ráérünk még arra, hogy házikosztot együnk. Szerintem mindenki saját maga dönti el, hogy mivel és hogyan táplálja a babáját. Szerintem olyan nagyon nem lehet elrontani, maximum úgy, ha nem kap meg minden tápanyagot a gyerek. De a tápszerben minden megvan még, ami a babádnak kellhet. Ha emellé egy kis extra vitamint adsz neki, az csak jó lehet. :-) 8hós baba anyukája
2009. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg anyatejes volt a babám, addig csak vízzel kínáltam. Úgy voltam vele, hogy ha szomjas, azt is elfogadja.


Sajnos egyik napról a másikra lett tápis + akkor már főzeléket is evett, így "muszáj" volt kínálni a vizen kívül mással is (vízzel higított cukormentes gyümilé).


Szóval a lényeg: jól csinálod, az lenne a legszuperebb, ha vizet inna, ha szomjas!


Keksz, tea..., na ez nehéz kérdés :) Én babám nem eszik még kekszet (11 hós lesz lassan és az indok baromi egyszerű: minek?! ) , néha eszik/iszik édesített dolgokat, de törekszem rá, hogy ez minél kevesebb legyen. Nem szabad ám erre sem rágörcsoni :) Nem ezen múlik. Mármint nem a "néha-néhán", hanem a "rendszeresen "!

2009. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem baj,én sem adok,csak vizet és ha szomjas,úgyis megissza.
2009. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj:)

Nekem az elejétől fogva tápszeres volt a kisfiam, mert nem volt tejem.

Próbáltam teát adni neki, de nem itta. A jóég tudja hányszor, hányfélét vettem neki... Se cukorral, se cukor nélkül nem itta. A bébi italokkal szintén így jártunk.

Maradt a víz, amit ha szomjas volt, megivott.

Most 15 hónapos, és a mai napig vizet iszik, se tea, se babaital...

Egészséges mint a makk és a fogai csak úgy ragyognak:)


Amit a kekszről írtál... Én sem adok neki. Néhanéha kapott, de max joghurt mellé. Hát megette, de nem rajongott érte. Babapiskótával dettó így vagyunk. Én nem adok neki kaják között nasit, mert akkor a kaját alig eszi meg, és ne szokjon rá a nasira...Na ezért biztos lepontoznak, már a minap megkaptam a lepontozást, mert megírtam hogy az a véleményem, nem kell kaja közt nasival tömni a gyereket...


Tedd úgy, ahogy jónak látod, ne törődj a beszólásokkal!

Én a mai napig egy rokontól kapom a mármár roszindulatú megjegyzéseket, de már nem érdekel...

2009. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!