Ha az apa hallani sem akar a gyerekről, hogyan lehet
érvényesíteni a gyereknek az apjával való
kapcsolattartásának a jogát?
11/21 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha leszabályozzák, felügyelik, és mégis másképpen alakul? Úgy értem ilyenkor pénzbírság van? vagy ejnye-bejnye? vagy ez hogy működik?
Igen a gyereknek joga van hozzá, hogy a kapcsolatot tartsa az apjával és az apànak is joga van hozzá. De nem kötelessége! Köteles a tartásához hozzájárulni (gyerektartásdíj), de ha nem akarja làtni a gyereket, akkor nem lehet ráerőltetni. Mi értelme lenne? Hogy a gyerek érezze, hogy nem akar róla az apukàja tudni? Így is szenvedni fog szegény.
2012. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
Nincs az a hatóság, amelyik egy apát arra kényszerít, hogy a gyerekével tartsa a kapcsolatot! Ha a fejed tetejére állsz akkor sem! Keverednek a fogalmakat, a jog és a kötelesség nem ugyanaz! Ha nem érted, elmagyarázom.
Utolsó válaszoló vagyok és bíróságon dolgozom.
2012. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
14/21 A kérdező kommentje:
... Mit dolgozol a bíróságon....?
1952 évi IV. törvény (másnéven családjogi törvény):
"92. § (1) A gyermeknek joga, hogy különélő szülőjével személyes és közvetlen kapcsolatot tartson fenn. A gyermekétől különélő szülő joga ÉS KÖTELESSÉGE, hogy gyermekével kapcsolatot tartson fenn, vele rendszeresen érintkezzen (a kapcsolattartás joga). A gyermeket nevelő szülő vagy más személy köteles a zavartalan kapcsolattartást biztosítani."
TUDOM, hogy nem erre vagy kíváncsi, DE! Ha az apja hallani sem akar a gyerekről miért akarod kényszeríteni, hogy találkozzanak? Még ha a bíróság valami csoda folytán, ennek ellenére is ki szablya, hogy mondjuk hetente van láthatás van, mi értelme? Hogy a gyereked egy olyan emberrel legyen,aki állandóan azt érezteti, hogy csak egy kolonc? Főleg, hogy ez a valaki az édesapja? Van fogalmad róla, hogy milyen lelki sérülést fog ebből szerezni? Milyen komplexusai lehetnek?
Ha a többi családtagja érdeklődik felőle, tartsd velük a kapcsolatot, de egy ilyen apa csak kárt okozhat a gyereknek! Fizessen csak aztán kész! Egyébként meg ezzel tisztában vannak a bíróságon is, és nem fogják erre kötelezni az apát, csak a fizetésre!
2012. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
16/21 A kérdező kommentje:
Nem ismered a körülményeket.
Elég annyi, hogy nem akar hallani róla. Ergo nem kíváncsi rá, nem szereti. :(
2012. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
18/21 A kérdező kommentje:
Jól van, rendben van, bocs, hogy kérdeztem majd utána járok magam. De az biztos, hogy ha van eszem és úgy teszem fel a kérdést, hogy "heló, én vagyok az apuka, és anyuka rám akarja kényszeríteni a láthatást, mit tehetek ellene", akkor már vagy ezren ugrottak volna nekem, hogy én vagyok az utolsó szemétláda, és csak nyugodjak meg, hogy anyuka majd mindent behajt rajtam, ahogy illik. Mit tehetnénk, ilyen az emberi természet... Belerúgni egy jóízűt a vergődőbe...
Nem beléd rúgtam, hanem ezek tények. Ha egy gyermekkel éreztetik, hogy "fölösleges", maradandó károsodást szenvedhet. És azt is leírtam, hogy ha az apa nem akarja, nem fognak láthatást kiszabni. Tudom, az én gyerekemre se kíváncsi az apja. Gyerektartásra kötelezik, de ha nem érdekli a gyerek nem erőltetik rá. Épp ezért, amit leírtam. Mert így többet árt, mint használ.
2012. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
azt próbálták az előző válaszolók megírni, hogy az apjának bár joga és kötelessége látogatni a gyereket, még kaphatsz is ilyen ítéletet a bíróságtól (keresetet kell benyújtani erre), csak éppen gyakorlatban nem tudod igazán kikényszeríteni. Ha nem jön érte a megbeszélt napon, akkor tanúkkal stb igazolva mész a bíróságra, hogy kötelezzék rá, hogy jöjjön. Ő kap x hónap múlva egy kötelezést, hogy de csúnya dolog volt, hogy nem ment és tessék menni,erre ő válaszol, hogy pl. ez meg ez közbejött stb...
2012. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: