Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a második baba érkezése...

Ha a második baba érkezése miatt július 01-től táppénzre szeretnék menni, milyen dátummal kell felmondanom a gyest elég június 30-al?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért kell felmondanod a gyest? Túl kicsi még a baba?

Mert a Gyes mellett dolgozhatsz és táppénzen is lehetsz ebből következőleg. Én legalábbis dolgoztam is és táppénzen is voltam. Gyest is kaptam. De tényleg lehet, hogy nem is így volt, csak gondolom...

No, megvárom, amíg valaki biztos a válaszában.

2009. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elég, ha gyes jár táppénz alatt akkor a táppénzt min.bérből számolják, kérheted apára is onnantól a gyest
2009. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem járt táppénz Gyes alatt,vagy Gyes vagy táppénz! Vagy rosszul tudom?
2009. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
második vagyok és könyvelő, jár táppénz gyes alatt csak min.bér után
2009. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pont azért akarom felmondani a gyest, mert ha gyes mellett megyek el táppénzre a terhesség miatt akkor nagyon kevés pénzt kapok, ha viszont felmondom a gyest és úgy megyek el táppénzre akkor a fizetésem alapján jár a táppénz. Apuka meg közben megkaphatja a gyest is. Csak hallottam valamit arról, hogy a gyest korábban le kell mondanom, csak nem tudom pontosan, hogy az egy nap elég-e.
2009. jún. 5. 07:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!