Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki középiskolás és...

Ha valaki középiskolás és terhes lesz, akkor tényleg nem járhat tovább nappalira?

Figyelt kérdés

Nekem ezt mondta egyszer anyukám. Hogy át kell mennie estire vagy levelezőre. Nem vagyok ilyen helyzetben, csak érdekel a dolog, mert még a szakközépben volt olyan osztálytársam, aki terhes volt, aztán húsvéti szünet után már nem jött vissza, mert akkor szült. De róla nem tudtuk, hogy terhes, még a szülei sem tudták, sőt, állítólag a pasija sem (elég duci csaj volt). Szóval ha valakiről monjuk lehet tudni hogy terhes, akkor az tényleg nem lehet nappalis? Vagy ha igen, akkor pl. tesire kell járnia vagy felmentik? Vagy hogy van ez?


Ja, nekem van már egy kisfiam, én gimnazista vagyok, de levelezőn, és nem is jártam suliba amikor szültem (21 éves vagyok), szóval ez nem kimondottan érint, bár gondoltam rá, hogy az utolsó évet nappalin jó lenne csinálni az érettségi előtt, mert akkor már majdnem két éves lesz a fiam, mehetne bölcsibe akár. Csak nem tudom, hogy így mehetek-e nappalira.


2008. ápr. 5. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nappalis főiskolás vagyok,tehát tudom,hogy mennyi gonddal jár nap,mint nap bejárni suliba és annyit ülni,lépcsőzni stb.Így a 33. héten kezdem érezni,hogy egyre nehezebb a pocim,és nagyon belassult a járásom is,egyre nehezebben mászom meg az emeleteket.Jó,ezt 10 év versenyszerű sportolás után érzem ennyire,és kicsit fura,hogy én,aki szakadékokakt és hegyet másztam,most 2 emeletnyi lépcsővel küszködök:)Tehát szerintem inkább csak célszerű magántanulóként folytatni.

Az az anyuka,aki nem veszi észre a lányán,hogy terhes,olyan is lehet.Láttam duci kismamát is(nah jó,nevezzük nevén,kövér,több mint 115 kiló volt),de neki is meglátszott a hasán.Tesizni sem szabad,mert a futás kifejezetten ártalmas a babára,a felülésekről,labdajátékokról nem is beszélve.

Biztos,hogy mehetsz nappalira.Ha meg tudnám oldani,hogy babára legyen felügyelet,akár szeptembertől mehetnék is vissza a főiskolára.Jah májusban szülök.

Amúgy rátok már más szabályok vonatkoznak,mint egy 18 év alatti tanköteles gyerekre.Azért célszerű otthon maradni szülés után,mert valakinek szoptatni is kell stb...De a te babád gondolom már nem szopizik...

2008. ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem konkrét szabály nincs a dologra.


Viszont magántanulókká szoktak válni. Ennek egyrészt az az oka, hogy egy anyának szoptatnia is kell(ene), ami nyilván nem igazán menne a normál tanítási rend mellett, illetve egyes vélekedések szerint az osztály többi tagjainak sem tesz jót, ha egy osztálytársukat anyukának látják. (rossz példakép)


A te eseted ezzel nincs szoros kapcsolatban.

Te már elmúltál 18, azaz nem vagy tanköteles korú, ezért számodra a felnőttoktatás berkein belül van lehetőség tanulni. Azt nem tudom, hogy gimnázium-nappali felnőttoktásban van-e. Egy szimpla gimnáziumi osztályba biztos nem fognak berakni.

2008. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából onnan jutott eszembe, mert múltkor láttam valami idétlen amcsi filmet, amiben egy gimis csajnak már tök nagy pocija volt, és ugyan úgy járt suliba, meg ilyen szurkoló is volt, vagy mi annak a neve, ugyan úgy csinált mindent. Gondolom a valóságban azért ez nem így van.
2008. ápr. 5. 12:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is középsulis voltam mikor babás lettem. Én járhattam volna tovább, csak én inkább átmentem estire. Nálunk az igazgatónő engedi hogy tovább nappalisok legyenek a lányok. Azt mondta, azért mert gyereket vár, nem kell elvenni az esélyt a tanulástól. Ráadásul vannak olyan lányok akik már szülés után visszamentek, és most bölibe van a baba, nem messze a sulitól, és még szoptatni is elmehet, persze megadott időkben. Szóval szerintem iskola, és vezetőség válogatja. Igaz sokan emiatt lenézik a sulit. Mármint, hogy ide kismamák is járnak, de szerintem ez nagyon rendes dolog.
2008. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!