Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A második gyermek után visszam...

A második gyermek után visszamenőleges családi pótlék különbség hogyan jár?

Figyelt kérdés

Januárban első gyermekünk után a területileg illetékes MÁK utalta a 12200 forint csp-ot. Mádodik gyermekünk január elején született. Jan. 17-én megigényeltem elektronikusan a csp-ot kettőjükre januártól kezdve.

Tegnap megkaptam a februárit 26600 forint összegben.

A januári 12200 és a 26600 közötti különbséget ugye megkapom valamikor?:)


2012. febr. 2. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem
2012. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a januárban született gyermekre nem jár januárra családi pótlék?
2012. febr. 2. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Reklamálj telefonon, ott van a honlapon a szám.

Nekem negyvenezret küldtek /4 hónap emelt/.

2012. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Jár családi pótlék. A most kézhez kapott családi pótlék a januárra hónapra esedékes, a januárban kapott a decemberi volt. A nyugdíj az egyetlen ellátás ami tárgy hónapban esedékes, minden más (fizetés is) utólag jár.
2012. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De meg kell, hogy kapd. Érdeklődj utána, mert ha 31-én született volna akkor is járna.

"A családi pótlék az igény benyújtásának időpontjától jár, feltéve, hogy a benyújtás időpontjában a jogosultsági feltételek fennállnak. A családi pótlék az igény késedelmes benyújtása esetén, visszamenőleg legfeljebb két hónapra, az igénybejelentés napját megelőző második hónap első napjától kell megállapítani, ha a jogosultsági feltételek ettől az időponttól kezdve fennállnak."

[link]

2012. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
21:30-as elbizonytalanított, de úgy emlékszem, hogy az első gyermekünk születése utáni hónapban igényeltem meg (decben született, januárban igényeltem) és februárban 3 havit kaptunk egyben.
2012. febr. 2. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól írja az egyik válaszoló: amit tegnap megkaptál az a januári volt, mivel utólagos kifizetés van.
2012. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!:) Megtaláltam a magyarorszag.hu-n, hogy valóban utólag utalják. A tárgyhót követő hónapban.
2012. febr. 2. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!