Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minimálbér után kapok majd...

Minimálbér után kapok majd tgyás-t és gyed-et, vagy csak gyes jár majd?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lesz két éves a fiam, onnantól ugye csak gyesen leszek. 1 hónapja sajnos jogutód nélkül megszűnt a munkahelyem. A napokban derült ki, hogy újra terhes vagyok, október elejére írja a kalkulátor. Ez azt jelenti, hogy még gyes alatt szülök, de már nincs meg a mh-em. Ilyenkor (mivel az elmúlt 2 évben megvolt a 365 nap biztosítottságom), elvileg a tgyás a minimálbér 2x-ének a 70 %-a lesz, a gyed pedig a szimpla min.bér 70 %-a, jól tudom? Természetesen csak akkor, ha a munkanélkülit megfelelő időben igénylem a biztosítás miatt.. Tud vki ebben biztos infót adni?
2012. jan. 27. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

pont ez van nálunk is csak én nem vagyok terhes. viszont nagyon szeretnénk


én is így tudom ahogy te, viszont mi van ha addig megszüntetik a munkanélkülit? én ezen parázok :(

2012. jan. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyedet a minimálbér alapján fogják majd számolni, mert az igénylést megelőző évben 7 hónapot leszel gyesen. A tgyást meg ahogy írtad.


Viszont arra figyelj, hogy az álláskeresésit úgy igényeld, hogy szüléskor még tartson, és pár nap jogosultsági idő maradjon a tgyás lejárta utánra is, különben nem fog járni a gyed!

HA lejárt a tgyás, újra igényelni kell az álláskeresésit, és a fennállása alatt igényelni a gyedet, így az is járni fog.

2012. jan. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!