Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kiszámolni - nem...

Hogyan tudom kiszámolni - nem bonyolult módon -, hogy a fizetésemhez képest kb mennyi táppénzt kapok majd, mielőtt igénybe veszem a tgyást?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szorzod a fizetésed 0.6-tal, a fenébe is, az előbb néztem meg, mostantól vagyok táppénzen (5 hós km) belekényszerített a munkáltató, és a táppénz 60%-a fizetésednek, úgyhogy keseredj te is el. :-( Amúgy a párom szerint a bruttóból számolják, úgyhogy kicsit több lesz mint a nettó 60 százaléka, de elenyésző a különbség. Anyum szerint meg mivel én keveset keresek amúgy is, bemondta a tévé, hogy ugye megint levontak belőle, tudod, amit a gazdagoktól nem vontak le, úgyhogy még az is lehet hogy kevesebb mint 60 százalék, a mindenit.
2012. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az előző évi átlagkeresetet veszik alapul, és beleszámít minden, amiből pénzbeli egészségbiztosítási járulékot vontak.
2012. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

Persze, hogy belekényszerít a munkáltató, hiszen ha nem tud az állapotodnak megfelelő munkát adni, akkor 100%-os bért kéne fizetnie neked 0 munkavégzésre (felmentés a munka alól), míg a táppénz az csak 60%-os bér, ennek a 30%-át kell fizetnie. De megjegyzem, a munka törvénykönyve szerint az első variációt kell(ene) tennie.


Kérdezőnek:

Általánosságban, egyszerűen azt lehet mondani, hogy ha van tavaly 180 bérezett napod, akkor a tavalyi bruttódat szorozd 0,6-al. Ez lesz a táppénzed, ebből 16% szja-t vonnak. Ha te igényeltél 1-2 gyerek után családi adókedvezményt, akkor a számított szja-ból levonhatod a 10eFt-ot gyerekenként.

2012. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak a 16% Szja-t vonjam le?
2012. jan. 24. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a táppénzből csak szja-t vonnak.
2012. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!