Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2011. 09.27én született a...

2011. 09.27én született a kislányom,2010 decemberével vettek fel a munkahelyemre. Jelenleg gyest kapok, járhat a gyed később?

Figyelt kérdés
szoval ha a gyes munkaviszonynak számit akkor decemberben megvolt az egy éves munkaviszonyom igy a gyerek fél éves korától igényelheték gyedet. vagy rosszul tudom?
2012. jan. 18. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem, végig gyesen leszel.
2012. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a szülés előtti munkaviszonyt nézik, szóval valószínű nem jár a gyed de hívd fel az OEP-et és ők megmondják biztosra.
2012. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szülés előtt kell meglennie bizonyos időnek. Nem tudom pontosan, hogy hány nap kell a gyedhez. A MÁK honlapján meg tudod nézni.
2012. jan. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki jogosult a gyed-re?

A 2010 május 1-jét követően született gyermekekre tekintettel igénybe vehető gyed jogosultsági

feltételeként szükséges előzetes biztosítási idő – főszabály szerint – 365 napra emelkedett. Ez alapján

gyermekgondozási díjra jogosult:

 a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át

biztosított volt,

 a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 365 napon át

biztosított volt,

 a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességigyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a terhességigyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállta alatt keletkezett és a

szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

azzal, hogy valamennyi esetben további feltétel, hogy a gyermekgondozási díjat kérelmező személy a

gyermeket saját háztartásában nevelje.

2012. jan. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem fogsz. Menet közben már nem számolják át, mert a gyedhez szükséges 365 napnak nem igénylésig, hanem szülésig kell meglennie.

HA marad a munkaviszonyod, akkor majd a következő babánál leszel jogosult gyedre.

2012. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!