Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3. gyerek után mennyi pénzt...

3. gyerek után mennyi pénzt kap a főállású anyuka?

Figyelt kérdés
És ha én úgy döntök a 3. baba után, hogy nem megyek vissza dolgozni, hanem otthon maradok, akkor a munkaviszonyom megszűnik a munkahelyemen? Nem ugyanaz, mintha gyesen lennék? A gyerkőc hány éves koráig lehetek főállású anya? És utána már nem kötelességük visszavenni, gondolom. Jó sok kérdés, meg lehet kicsit buták is, de nem vagyok ezzel tisztában. Ha valaki tud légyszi segítsen! Köszi!
2009. máj. 20. 21:57
 1/3 anonim válasza:
akinek munkahelye van nem mehet főállású anyának. az összeg ugyan az mintha gyesen lennél. a legkisebb gyerek 8 éves koráig maradhatsz otthon. nem kötelesek visszavenni. tuti a válasz. áprilisban intéztem el én is
2009. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Jogilag nem ugyanaz mint a gyes, folyósítása alatt nem lehetsz fizetés nélküli szabadságon a munkahelyedről. Gyes folyósítása mellett pillanatnyilag 8 órában lehet dolgozni, gyet mellet is lehet munkát vállalni, de csak 4 órában. A legkisebb 3 éves korától 8 éve korig lehet gyeten lenni. (illetve megszűnik a jogosultság, ha a legnagyobb betölti a 18. évét.) Az összege viszont gyesével (bruttó 28.500,- Ft ) egyező.

2009. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Major Szilvia 81 válasza:
Én is most állok ez előtt. Nekem az lenne a kérdésem hogy milyen iratok kellenek ahhoz hogy valaki főállású anya legyen. Szóval milyen iratokat kell vinnem. Köszi előre is a segítséget.
2015. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!