Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenképpen kell a harisnya?

Mindenképpen kell a harisnya?

Figyelt kérdés

Mindenki ad a gyermekére harisnyát?

Bárhol vettem eddig (kínai vagy Brendon, esetleg normál bababolt), mindig olyat találtam, aminek a derék része nekem nagyon szorítósnak tűnt.

Ráadásul a lányom nem nagyon szereti, ha nyomja a hasát valami .. mondjuk nem csodálom, én se szeretem és viselem el, ha valami kényelmetlen. :|


5 hónapos.


2011. dec. 18. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Eddig 2 helyen vettem harisnyát: tesco és auchan. A tescós szépen nyúlik, nem szoros, az auchanos kicsit szorosabb derékban, de még nem annyira, hogy problémát jelentsen szintén 5 hónapos lányomnak.
2011. dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a lakásban nem adok a gyerekekre harisnyát (11 hónaposak), csak nadrágot és zoknit. Kb. 20-21 fok van a lakásban, emeleten lakunk, parketta, és azon szőnyeg ill. az ő szobájukban habtapi van.

Harisnyát csak kintre, overáll alá adok rájuk. Mi ALDI-ban vettünk, és egyáltalán nem szoros a dereka, viszont el van méretezve. A 62-68-as bőven jó a 75-77 cm-es, hosszú lábú gyerekeimre.

2011. dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én megfordítom a dolgot, nem akkor adok rájuk harisnyát, ha kimegyünk, hanem rajtuk van a harisnya és a tetejére vesszük a nadrágot, overállt. :-) Nekem így gyorsabb, főleg, hogy többször kimegyünk egy nap.

Én is az Aldiban veszem a harisnyákat, még soha nem volt bajom velük, nagyon kényelmesek a gyerekeknek, puhák, jó mosók, tartósak.

Amúgy nem elméretezve vannak, hanem német méretezésük van, ami mindig nagyobb. :-) Vagyis valóban igaz, hogy a 86-os méretet viselő kisfiamra a 74-es aldis cuccok teljesen jók.

2011. dec. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én furcsa mód egy kínai üzletben találtam a legjobb harisnyákat eddig :) pedig ha valakik, akkor ők tényleg elméretezik a cuccokat. Ezeknek a hariknak jó az anyaga, könnyen mosható, nem bolyhosodik, és nem szorítós a dereka sem. És még a baba sem akarja letépni magáról.
2011. dec. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a H&M harisnyák jöttek be nagyon. Meg a Lidl-ben kapható. De az is el van méretezve, a 74/80-as akkora, hogy még tavaszig jó lesz a lányomra, aki most 80-as ruhákat hord, de van már 86-os cucca is.
2011. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egy zokniboltban vettem lengyel harisnyákat, azok nagyon jó minőségűek. Jó magas a derekuk, kis túlzással a gyerek hóna aljáig felér, tuti hogy nem lesz kint a dereka (nálunk ez azért szempont, mert mosható pelust használunk, és az nagyobb popót csinál mint az eldobós).

Amúgy otthon nálunk body+harisnya kombináció vált be, gyorsan rá lehet adni, nem csúszik le mint a zokni (azt állandóan elhagyja), és ha kimegyünk, csak rá kell húzni a nadrágot.


De 5 hónaposan, amikor még nem mászott a gyerek, ergo nem mocorgott olyan sokat, addig rugdalózóban volt vagy nadrág+zokni kombóban. Csak amikor elkezdett négykézlábazni, szoktunk rá a harisnyára.


(Amúgy ha szoros a dereka, érdemes kibontani és kihúzni a gumiját, és egy kicsit hosszabbat belefűzni, az egész műtét kb 5 perc alatt megvan.)

2011. dec. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!