Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet a gyerek apját gyerektar...

Lehet a gyerek apját gyerektartás fizetésére kötelezni, ha ő nem akarja elismerni a gyereket, és amúgy támogatni sem akarja?

Figyelt kérdés

A várandósságom 7. hónapjában járok. A babám apjával már akkor megromlott a kapcsolatom, mikor a várandósságom kiderült. Időnként találkozunk, beszélő viszonyban vagyunk, de nem hajlandó a babát a nevére venni, se a későbbiekben gyerektartást fizetni, sőt, már azzal is fenyegetett, hogy ha erre kényszeríteni akarom, akkor a főnökével megbeszéli, hogy minimálbérrel jelentse csak be, hogy alig kaphassak valamit, amit nem értek, hisz érdeklődik a baba hogyléte iránt, felhív, ha tudja orvosnál voltam, és előfordult, hogy hozott a babának pár dolgot. Nem vagyok pénzsóvár, de egyedülálló anyaként az anyagi helyzetem nem épp rózsás. Nem számíthatok arra, hogy ha épp olyan kedve lesz, vesz a gyereknek pelenkát, ruhát vagy bármit, jön ha épp kedve tartja, de semmilyen felelősséget nem akar vállalni...

Mit tehetek? Kötelezheti a bíróság gyerektartás fizetésére, annak ellenére, hogy nem tett apasági nyilatkozatot? Ha valaki ebben járatos, vagy sajnálatosan hasonló gondjai voltak, adjon tanácsot! Köszönöm!


2011. dec. 16. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

nővérem szinte ugyan ebben a helyzetben van,ő januárra várja a babát.

az "apa" szintén fenyegetőzik,hogy nem fizet,kilép a munkahelyről ha nővérem követeli a gyerektartást.

én úgy tudom,hogy kötelezhetik rá,hogy fizessen akkor is ha nem ismeri el az apaságot.

2011. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apa a gyermek születése előtt nem tesz apasági nyilatkozatot akkor a gyereket a te vezetéknevedre anyakönyvezik. Minden ilyen gyereket úgynevezett rendezetlen családi jogállásúnak tekintik és érdekében a gyámhatóság jár el. A gyámhatóság meghallgatja az általad megnevezett apát. Az apa ilyenkor még elismerhet sajátjának a gyereket. Ha azt nem teszi meg vagy vitatja az apaságot akkor a gyermek érdekében a gyámhatóság pert indít és így kerül megállapításra vagy kizárásra az apaság. Ilyenkor a vesztes fél fizeti a perköltséget illetve az apasági vizsgálat árát is.
2011. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyermektartás fizetésére csak az apát lehet kötelezni. Tehát az nem igaz, hogy az apaság megállapítása nélkül is kötelezhető valaki gyermektartás fizetésére. Az igaz csak hogy nem lehet kibújni a fizetési kötelezettség alól amiatt,hogy valaki nem akarja vállalni az apaságot. ha valaki nem vállalja önként akkor a bíróság kötelezi rá.
2011. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a szomszédunk volt így, vagy két évig ment a pereskedés, aztá az apasági vizsgálat megállapította,hogy ő a gyerek apja, és fizethette a gyerektartást még vissza menőleg is.
2011. dec. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!