Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova vállalnátok inkább a...

Hova vállalnátok inkább a babát szülő/kész házba, vagy sajátba de még sok minden nincs kész?

Figyelt kérdés

Mi egy év múlva szeretnénk próbálkozni, de már sokat gondolok rá, illetve olvasgatok a témában, és alig várom.

Azonban a pénz miatt kezdtem aggódni, hisz néha most is van 1-2 nehéz hónap, mivel külön mentünk és persze hitelünk van egy családi házra,ott is lakunk már jó ideje ami sajnos nincs kész és nagyon lassan haladunk: pl nincs egy rendes konyha, de mindent tudok csinálni; meg nincs kész szép fűrdőnk, hanem csak egy kád...és addigra sem hiszem hogy jelentőset tudunk majd haladni.(de közben volt tetőcsere, nyílászáró csere, és ezt is fizetni kell.)

És elgondolkoztam mi a jobb, a szülő nyakára, de ott minden kész/adott, vagy külön de jóval szerényebb körülmények között? Én soha nem akartam szűlök nyakára, de most kicsit zavar, hogy ilyen befejezetlen házba...?

Szerintetek? Amúgy mindent meg tudunk oldani persze, csakhát nem kész a ház... Párom szerint a pici ilyen észre sem fog venni..

De aggódok, hogy szabad-e? Véleményetekre lennék kíváncsi.


2009. máj. 18. 07:40
 1/6 A kérdező kommentje:
rossz lenne, ha még várni akarnánk a ház miatt... így is néha ez az egy év... (amúgy 23 vagyok)
2009. máj. 18. 07:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor terhes lettem albérletben laktunk.

6 hónaposan kezdtünk el építkezni, 40+2 hetesen még a párommal gipszkartonoztam, aztán mentem szülni.

Szülés után 2 héttel költöztünk át a lakásunkba. Se WC nem volt, se kád, se mosdó, csak mi, meg a félkész szoba. Villany, gáz, fűtés volt. Mindez télen történt. December 20-án. Karácsonyfánk se volt, se ünnepünk, de nem számított mert ott voltunk mi egymásnak. Lavorban mosogattam.

Most már van fürdő, konyha, nappali, WC. 5 hónap alatt valahogy haladgattunk. Hitelünk is van.

Babánk kiegyensúlyozott.

Nehéz volt, de megérte..

A szeretet sok mindenen átsegített. Most készülünk a szobát festeni:-)

Sok sikert nektek.


(Én mindig bizakodó voltam....)


Egy 5,5 hónapos baba anyukája

2009. máj. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Le a kalappal az előző válaszolónak!!!

Én is csak azt tudom ajánlani,hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG saját házba,lakásba szüld meg a picikéteket.A szüleitekkel való kapcsolatnak is csak jót tesz,ha külön vagytok!Hidd el tapasztalat!!!Jó egészséget!

2009. máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Én 21 hetes kismama vagyok, albiban lakunk. Két hét múlva költözünk anyósékhoz 1 hónapra, addig rendeződik a saját házikó körüli mizértia, mert még abban is laknak, így nekik is költözni kell. De már nem akarunk albérletet fizetni, ha azt az 1-1,5 hónapot meg tudjuk oldani. Mikor költözni fogunk, még semmink sem lesz, igaz, hogy kész van a ház, de nincs tűzhelyünk (van rezsónk, átmenetileg jó lesz), 1 ágyunk van, bútor semmi. Egy darabig öltözködünk táskából, de az a lényeg, hogy a kicsinek már megvannak a főbb dolgai (kiságy, pelenkázó, babakocsi, komód...).

Aztán majd apránként megveszünk mindent, ahogy a pénztárcánk engedi. Semmiképp sem maradnék az anyósoméknál, mert elég kicsi a ház, vékonyak a falak és nem szeretném, ha pl. a picur miatt senki sem tudná kialudni magát, mert éjszaka többször felsír.

2009. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vágjatok bele,de csakis külön.Mi sem állunk túl fényesen.2006 őszén költöztünk egy használt házba,amin tudtuk,hogy változtatni szeretnénk(falat bontani )+ nyílászáró csere,cirkó fűtést kell csinálni+ padlófűtés(konvektor volt minden szobában),ház külső szigetelés,burkolások stb.2007 tavaszán elkezdtük.Őszén döntöttünk úgy,hogy abbahagyom a tablettát,úgyis szoktak utána várni 1-2 hónapot és majd kb.fél év mire terhes leszek,addigra nyáron a párom megcsinál egy csomó mindent...és 2010 elején megérkezik a babánk.Nem így lett:-)2008 februárban már nem jött meg:-)oktoberben szültem,és most meg itt fekszik mellettem a száját jártatva a 6.hónapos kislányom.A nyílászáró csere,a cirkó,meg a fürdő,meg a ház külső szigetelése meg van csinálva(színezés nélkül),de sehol nincs burkolás,a konyhába nincs rendes bútor stb.,de azért a párom törekedett arra ,hogy élhető legyen.Egy szoba van teljesen kész,a háló ahol alszunk amit 40 hetesen én festettem ki.Most jön a gyerekszoba,mondjuk ott csak laminált lapozni+ festeni kell és akkor költözhet a birodalmába.Az igazság az,hogy nagyon nehéz és lassan haladunk,mert ugye én nem dolgozom tehát a pénz 1 része kiesik,de jobb mint a szülőknél lakni.A magunk urai vagyunk,nem szól bele senki semmibe ...

Egy a lényeg,legyen egy tiszta rendes szoba,ahol a picivel tusz lenni,tudjatok fürödni(wc-zni),ételt melegíteni,a többit lehet szép lassan.

2009. máj. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Igazán megnyugtattatok! Természetesen folytatjük külön!

A helyzetünk leginkább az utolsó válaszolóéhoz hasonlít, csak az a baj nálunk, ugye mi is használtba jöttünk, és mi fontosnak tartottuk a tetőcserét is, és hát ha azt elhagytuk volna, biza már nekünk is lehetne totál kész fürdő, tán konyha... De hát nekünk ez a része így alakult, ja meg sajnos én elkezdett sulimat levelezőn fejezem be - egyetem harmadikban inkább elkezdtem melózni, hogy végre tovább léphessünk, aminek sajnos így volt még nem kis tandíja ami sajna elég megnyomta még a kasszát...

Köszönöm a bátorítást, látom mások is meg tudták csinálni, nekünk is menni fog és megéri!

Köszönöm

2009. máj. 18. 16:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!