Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a művi terhességmegszak...

Milyen a művi terhességmegszakítás?

Figyelt kérdés

Nagyon félek tőle.9 hetes vagyok,1,5 hete meghalt a babám :o(, és nem indult vetélés. Hétfőn megyek.....

Ha valaki esetleg konkrétan tudja, hogy a Máv-ban hogy működik, írja le légyszi, de más is. Előre is köszi.


2008. márc. 26. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Aművi terhesség megszakítás, más nevén kaparás, mivel nem vetéltél el, de ha elvetélté volna is ki kaparnak. Ez a kaparás szó is csak képletes, mert már vákumoznak, hogy a méhfal ne vékonyodjon el.Szóval sokkal biztonságosabb. Be mész a korházba, este megkapod a tágítót, egy vékony hosszú hurkapálca szerű. Reggel be visznek a műtőbe, és ugy mond ki vákumozzák, vagy ki szívatják belőled az elhat magzatot és a hozzá tartózó dolgokat.Ennél normálisabban nem tudtam le írni ne haragudj.Nagyon sajnálom ami veled történt sok sikert 36 hetes kismama
2008. márc. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem leírtakhoz és én is sajnálom,bár nekem nagyon fura,hogy másfél hete már benned van vagyis még nem távolították el.Én is jártam így 12 hetesen,de már másnap reggel elvették.
2008. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

7 hetesen voltam uh-on, ott volt még szívhang. De valahogy éreztem, hogy nem az igazi. Már van két kisfiam (3 és 1,5), úgyhogy megéreztem. Tegnap voltam uh-on, és kb 2 nappal azután állhatott le a szívműködése, hogy élőnek látták (méretei szerint). Még sohasem altattak, azt tudom, hogy méhszájtágítót nem kapok, mert már szültem, úgyhogy reggel megyek, délután jöhetek haza. Csak nem tudtam, mire számítsak. Főleg, hogy nem indult meg a spontán vetélés.

Köszi a válaszokat!

2008. márc. 27. 12:52
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! Két gyerköcöm van, a harmadikkal próbálkoztunk, amikor 6 hetesen csak egy 5mm átmérőjű petezsák látszott, baba sehol! Magamtól elkezdtem vérezni és mivel nagyon erős volt, ezért műtéttel fejezte be a dokim. Nekem az Istvánba csinálták. Reggel bemész, felvesznek, papírokat töltesz ki és felkísérnek a szobába. Majd jön a műtősfiú, akivel felmész a műtőbe. Szépen elhelyezkedsz és rövid intravénás altatásban megműtenek, ami kb 20 perc. Nekem nem csak vákummal, hanem curette kanállal is csinálta a doki a terhesség befejezését. Már emlélkképem van arról, amikor tolnak kifelé. vissza a szobába. Majd elég sok ídő volt, amíg magamhoz tértem és végre telefonálni is tudtam, hogy ne aggódjon a párom, mert minden rendben van. Engem 10-kor műtöttek és 13 órakor már fel is tudtam kelni az ágyból. A férjem jött értem és 1/2 4-kor már indultunk is haza.Lelkileg nehéz volt, de fizikailag könnyebb, mert én előtte nagyon görcsöltem és véreztem. A vérzés még 2 napig tartott, aztán semmi. A műtét után KLONT kellett szednem a fertőzések elkerülése végett. Három hét múlva jött meg újra.

Sajnos a mostani terhességemmel megint gondok vannak, ma megyek UH-ra, de remélem, hogy a doki rendben talál mindent!

Szorítok neked, hogy minden rendben menjen! A legjobbakat!

2008. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Te vagy a "4. válaszadó"? A válaszodból ítélve te írtál nekem egy másik kérdésemben. Ott írtam a huza-vonáról, amikor is ott fejeztem be, hogy élő 12 mm-es babit találtak. Hát ez lett a vége :o(

Tiszta szívből kívánom, hogy veletek minden rendben legyen!!

2008. márc. 27. 15:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok a 4. válaszadó az előző kérdésednél.

Annyira, de annyira sajnálom, azt ami veletek történt!!!

A műtéti befejezéstől ne félj, sokan átestek már rajta!

A doki nekem amikor az előző terhességemet szintén művileg kellett befejezni, akkor utána azt mondta, hogy utána már nagyon pici, szinte nulla az esélyed arra, hogy mégegyszer ez előforduljon veletek. Ha pedig beteg volt a babád, akkor talán jobb, hogy most veszítetted el, mint szülés után. Ne aggódj, a következő biztosan egy szép terhesség lesz egy csodálatos kisbabával. Csak pozítívan!

Nagyon, de nagyon szorítok neked!

Sokaktól hallani még azt is, hogy utána mivel a méhed 100%, hogy rendben van, könnyebben fog a babád megmaradni. Ezt már több helyről is hallottam.

Én is csak bízni tudok abban, hogy nálunk is minden rendben lesz, de ezt sohasem lehet biztosra tudni. Mert bármikor történhet bármi baj.

FEL A FEJJEL ÉS NAGYON, DE NAGYON SZORÍTOK NEKTEK! MINDENBEN! Hóemberke, a negyedik válaszadó.

2008. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szia Hóemberke! Aranyos vagy, köszi a bíztatást. Igazából az akaszt ki nagyon, hogy nem akar elmenni a baba. Már legalább 1,5 hete megállt a szíve, és nem indult el a spontán vetélés. Ez olyan nyomasztó..., hogy ennyire nem akar itthagyni :o(

A másik az altatás. Még sosem műtöttek, meg amúgy sem volt semmilyen kórházi "élményem", a két csodás szülésemet leszámítva. Mindegy mostmár. De olyan jó leírni. A férjem azt hiszem, fel sem fogja, mi fog történni, szerinte ez olyan mindennapos. Voltaképp igaza is van. De nem nekem...

Köszi mindent, és még egyszer:

Nagyon drukkolok Nektek!! Szép babavárást! :o) R

2008. márc. 28. 21:31
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nem hiszem, hogy a férjednek ez természetes lenne. Hidd el, csak nem akar vele felizgatni.

Mi a férjemmel úgy döntöttünk tavaly novemberben : legyen egy harmadik és kb 1,5 évig fogunk próbálkozni. Ám amikor terhes lettem előzőleg, akkor ő teljesen kiborult és azt mondta, hogy nem kell több baba, mert nagyon félt engem a műtéti befejezéstől és különben is már van két szép egészséges gyerekünk. Komolyan mondom neked, hogy ő sokkal jobban kiborult, mint én. Aztán a műtét után kaptam még egy "esélyt". Csak 1 hónapot és nem többet. Az tehát, hogy én most ott tartok, hogy babát várok, számomra maga a csoda. Ha valami oknál fogva mégsem marad velünk a babánk, akkor tudom, hogy nincsen még egy lehetőség.

Én nagyon, de nagyon szorítok neked, hogy hétfőn rendben legyen minden! Nagyon szorítok nektek, hogy hamarosan...


Amikor a másik kérdésnél olvastam a válaszodat, nem is fogtam fel, hogy mit írtál, 2x kellett végig olvasnom, hogy mi történt, mire elhittem. Nagyon együttérzek veled és sajnálom, hogy ez történt.


Viszont van két egészséges gyermeked, hidd el , hogy ők is tudnak neked erőt adni!!!!


Szorítok hétfőn: Hóemberke.

2008. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi. Komolyan nagyon jól esik olvasni a soraidat. Sok erőt ad. Most már pozitívan nézek a jövőbe, örülök, hogy "csak" ennyi bajom van. Hiszen, igazad van, a két egészséges csodás kisfiam itt van velem, és örülhetek, hogy legalább vannak. Úgy döntöttem, most egyelőre megvárom nővérem kisfiát, és utána eldöntöm, legyen e harmadik baba. Tényleg köszönök mindent!!

Szurkolok nektek továbbra is!! R

2008. márc. 29. 19:00
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jól alakult minden! Nagyon kedves, aranyos, mosolygós doki, anesztes, tündéri nővérkék..... Semmi rossz élményem nem volt. Legalább ennyi jó volt benne!
2008. márc. 31. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!