Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy ha a Tgyást a...

Igaz az, hogy ha a Tgyást a szülás előtt 28 nappal igényelem akkor is csak a szülést követő hónapban kapom meg azt a pénzt?

Figyelt kérdés
Pl. ha most decemberben igényelem és januárban szülök akkor csak a februári utalásban lesz benne ez a decemberi pár nap is meg az egész január?
2011. dec. 14. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert addig nem folyósítanak, amíg nincs ott a születési anyakönyvi kivonat, meg a többi szükséges papír.
2011. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem pedig utalták!

Június 23-tól voltam tgyáson és csak júli 11én született a lányom. Július 7én már kaptam részhónapra tgyást.

2011. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyit kért csak a munkáltatóm, hogy az orvos írjon egy papírt, hogy mikorra várható a szülés.
2011. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem tb kifizetőhely a munkahelyem és folyamatosan kaptam a pénzt, legyen az tp, tgyás, gyed. Utólag kellett leadni egy szül. anyak. kiv. fénymásolatot.
2011. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én egy Zrt.-nél dolgozom, Tb kifizetőhely. Akkor ezek szerint ők utalni fognak rendesen?
2011. dec. 14. 18:51
 6/8 anonim ***** válasza:

18:25-ös vagyok, nekem még dátumra is mindent akkor utaltak, amikor a béremet, szóval ugyanúgy 1-én kapom már évek óta, bármi is legyen, fizetés, tp, tgyás, gyed.

Ők ezt visszaigénylik az oep-től, szóval nekik mindegy mikor utalják. A munkaügyön meg tudják neked mondani pontosan, hogy ők hanyadikán szokták.

2011. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor biztos nekem is így lesz. Már a második babámat várom és én is eddig mindent megkaptam rendes fizu időben (nálunk 10.-ig van fizu). Az első gyereknél szülés után kértem a Tgyást de most megkezdeném már a jövő héten csak valahol olvastam, hogy akkor is csak szülés fizetnek de akkor ez biztos csak azokra vonatkozik akiknek maguknak kell intézni az OEP-nél.
2011. dec. 14. 20:26
 8/8 MRobert_12 válasza:

Sziasztok!

A páromat december közepén kirúgás veszélyeztette bejelentett munkahelyén, de mi már tudtuk, hogy terhes, akkor már több mint 4 hetes volt. Így mivel veszélyeztetett terhessé vált, leadtuk a papírok felmondásuk előtt 1 nappal, így nagyon nem tudtak ugrálni. A kérdés az, hogy mivel TB kifizetőhely, mikor kötelesek utalni, hisz Januári fizu kimaradt, mivel decemberben megkapta előre a másfél hónapot a kirúgás miatt, de akkor még semmilyen papírt nem írattak alá vele, sőt semmi nem történt ez ügyben. Azt az infót kaptuk a könyvelőnktől, hogy minden 2 hétben küldjük le a papírokat, terhességről, meg mindenről amiket az orvosok adnak. Jelenleg még nem kaptunk semmit, pedig minden hó 8-ig el utalták eddig a fizetését, most hogy el kéne kezdeniük utalni az a veszélyeztetett terhességgel kapcsolatos "bért".

Mit tegyünk, hisz eddig sem jött meg?

Forduljunk a munkaügyi bírósághoz?


Előre is köszönöm a választ!

2012. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!