Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha emelik a minimálbért,...

Ha emelik a minimálbért, akkor emelkedik majd a Gyedem is? (Minimálbér után kapom most)

Figyelt kérdés

És mikortól akarják emelni? Január?

Köszi, válaszért megy a zöld kezecske!


2011. dec. 6. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem, de javítson ki, ha valaki másképp tudja. Én csak abból indulok ki, hogy az én gyedem sem változott, pedig kategóriát ugrottam többször is, amíg gyedet kaptam. A papír megérkezett a fizetésemelésről, aztán ennyi.
2011. dec. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem miért emelkedne?

A fizetésed után kapod, nem a minimálbér után.


Emelkedni akkor emelkedne, ha a maximumot kapnád, de fizetésed alapján kaphatnál többet.

2011. dec. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minimálbér után kapom a Gyedet, tehát ha emelik a minmálbért, akkor emelkednie kellene az összegnek, nem?
2011. dec. 6. 10:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az akkori kereseted alapján kapod. Én is örülnék neki, ha emelkedne, de sajnos nem :(
2011. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem fizetésed, ami után kapod, volt az akkori minimálbér.

Miért emelkedne? Talán fizettél járulékot két évig a mostani minimálbér után? Ugye, hogy nem.

Logikusan az az alap, ami után járulékot fizettél.


Csak azoknak emelkedik, akik alapból magasabb fizetés, mint a minimálbér kétszerese után fizették a járulékot. De te csak kevesebb után.

2011. dec. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én a bérem alapján kaptam, mégsem emelkedett, pedig azóta a 2.5 év alatt bruttó 10ezerrel többet keresek papíron.
2011. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a Gyed-et a szülés elött kapott bérböl számolják.tehát ami szülés elött volt a papirodon mig dolgoztál.

tehát nem az aktuális havi fizetésed lenne az alapja a a gyed-nek.remélem érthető voltam.

2011. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha a kérdező most a második gyerkőc után kap gyedet és úgy,hogy a másodikat akkor szülte,amikor már gyesen volt az elsővel,akkor igenis a minimálbér után kapja a gyedet és nem a papír szerinti bére után.Én is gyesbe szültem a másodikat és a bérem 110.000 bruttó volt,de a minimálbér után kapom most.És én úgy tudom,hogy ebben az esetben ha emelik a minimálbért,akkor az után számolják a gyedet.
2011. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!