Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes e gyermekünk baba-kötv...

Érdemes e gyermekünk baba-kötvényes számlájára rendszeresen pénzt utalnunk? Kamatozik e?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kamatozik! Ne kérdezd mennyit most nem tudom,7 hónapja utalunk rá 10000 havonta mert 1 évbe csak 120ezret lehet rá tenni!
2009. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Esetleg ha utána tudsz járni,megírod?
2009. máj. 8. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Mi meg sem nyitottuk.Azért nem,mert "szabályozva"van,h évente mennyit tehetsz rá-max.120 ezret-és az is,h 18 éves korában mire használhatja fel.Én úgy gondolom,ha ÉN teszek el neki,hagy tegyek annyit,amennyit tudok,és ha hozzányúlhat,hagy költse arra,amire szeretné.Mi nyitottunk neki egy normál számlát(a mi nevünkön van,amíg nem kerülhet az ő nevére,de ő a kedvezményezett),és arra teszünk minden pénzt,amit tudunk(pl.szülinapra,ünnepekre,ha kap,a családi pótlékot eltesszük neki stb.)A kamattal kapcsolatban annál a pénzintézetnél érdeklődj,ahol nyitsz neki start szmlát,de közel hasonló kondícióval dolgoznak.
2009. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

De van évente kezelési költség amit a bank nem emlit majdnem annyi mint a kamat. van ahol a befiztett összeg 1%-a, az első években nem lényeges de amikor már sok lesz a számlán pl 10 év mukva az évi 1% már 100.000ft is lehet.

Köszi én inkáb itthon gyüjtök

2009. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Mért vagyok lepontozva? Szirintetek nem igy van? Járjatok utána és megtudjátok!!! Én sem a kisujjamból szoptam.
2009. máj. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Én amúgy is arra tenném neki félre!Nem vagyok gazdag!Így ha majd ők babát várbak akkor nem kell éveket várni arra,h lehessen,mint mi!És az esküvőre sem tudnám kiszopni a kisujjamból!
2009. máj. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!