Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kapok majd gyedet ha csak 4...

Kapok majd gyedet ha csak 4 órában lennék bejelentve? Ha igen mennyit? A bejelentett fizum minimálbér lenne de nem annyit kapok havonta.

Figyelt kérdés

Ha mondjuk átjelentetem magam 6 órába akkor mennyi gyedet kapnék ha kapnék?

Megjár a gyed 4 órás bejelentett anyukának is?

Segítsetek légyszi.

Köszönöm.

Jah elég ha akkor jelentenének be amikor megtudtam hogy babám lesz mert a volt melóhelyem megszünt de van aki bejelentene de max 6 órába tudna és van 180 ledolgozott munkanapom 2 évre visszamenőleg csak elég ha akkor jelent be amikor megtudtam hogy babám lesz vagy elöbb kell???

Nagyon fontos lenne ha valaki tudna segíteni.

Köszönöm szépen...


2009. máj. 6. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Önmagában nem a részmunkaidős munkaviszonnyal van gond, a hozzátartozó bér összege sem mindegy. Ha egy négy órás álláshoz csak a minimálbér fele tartozik akkor hiába leszel jogosult gyedre, az nem lesz még annyi sem mint a gyes. A jelenlegi szabályozás szerint elég a 180 nap. Ha változnak a szabályok ér kell a 365 nap, akkor lehet nem lesz elég ha csak a terhesség után jelent be valaki. Ez persze függ attól is, hogy mikor sikerül a baba.
2009. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindegy hány órában vagy bejelentve!A lényeg,hogy a bruttód 70%-át kapod(asszem még + vonnak valamit).Kb.47000.- a gyed minimálbér után!Hát ne az utolsó hónapra jelentsen be az ismerős!
2009. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat ha 365 napra változik akkor az sem gond az is megvan de akkor jelentene ba amikor lesz egy pozi tesztem onnan kezdve.

Remélem az jó lesz majd de még sejna nem itt tartunk csak nagyon tervben van....

Köszönöm szépen mégegyszer.

2009. máj. 6. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyed mellett nem lehet dolgozni! Gyes mellett is a gyerek 1 éves kora után lehet korlátlanul dolgozni!

Amúgy én mintha olvastam volna vhol hogy ez a 180 nap sem mindegy, mert ha pl több helyről van meg, akkor kettő mviszony között nem lehet 30nap megszakítás. Úgyhogy nem biztos hogy mindegy mikortól jelent be. Viszont az megint nagyon fontos, hogy a szülés időpontjában biztosított legyél a tgyáshoz, gyedhez.

Azt meg nem tudom hogy mefelezik ez az összeget amit kapnál, mondjuk 4 óra esetén. Mert lehet minimálbéres voltál, de úgymond csak a felét kaptad. De az is lehet nem számít. Munkanélkülihez tudom hogy mindegy hány órás voltál, csak az számít hány napot. de ott nem kell félbe venni.

Ezt érdeklődd meg az illetékes szervnél tutira.

Meg hallottam olyat hogy vki kevesebb órára volt bejelentve de fizetett maga után nemtudom miket ami a teljes órához kell és így többet kapott. De az is lehet hogy a több fizetéshez szükségeset fizette és úgy kapott több gyedet! Mindeképp könyvelőt, tb ügyintézőt ajánlok, meg tb, oep! Személyesen ha lehet!

2009. máj. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!