Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez a játék miért csak 2-3...

Ez a játék miért csak 2-3 éves kortól való?

Figyelt kérdés

A brendom honlapján 24 hónap van feltüntetve, múltkor néztem egy másik boltban, ott 3 éves kort írtak.

Kisebbeknek miért nem jó?

Konkrétan mire való?

[link]


2009. máj. 4. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. A lányom 1 évesen már kirakta az ilyet. bár az tescos volt és műanyag. éppen a hétvégén mondtam, hogy ha azt nézzük, 3 éves kor alatt nem is nagyon játszhatnának a gyerekek, ha ragaszkodunk a leírásokhoz. mindenre az van írva,hogy 3 éves kor alatt nem ajánlott. akkor a 2 évesem most ne gyurmázzon, ne rajzoljon filctollal, ne fűzzön nagy gyöngyöt??
2009. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Montessori-torony igazán a gyerek összehasonlítási,rendezési képességét és a kisebb-nagyobb relációt segíti. Már hamarabb is tudja rakosgatni, de a valódi célját csak 2-3 éves korban tudod kihasználni, ekkorra érik meg egy kisgyerek arra, hogy el tudja dönteni a tárgyakról, hogy melyik kisebb, melyik nagyobb a másiknál és csak ez után tudja helyes sorrendbe rakni.
2009. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. ebben igaza van a második válaszolónak, hogy a kisebb-nagyobb fogalmát 2 évesen érti csak meg (most 2 éves múlt a lányom) addig legfeljebb össze-vissza pakolja rá. mivel a tescos amit vettem felfele keskenyedik, így rájött, hogy nem mindegy a sorrend. de szerintem ez is olyan, amit te linkeltél. csak ez több darabból áll.
2009. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogy én látom ezt a játékot, szerintem a karikákat kell egymásra rakni egy rúdon és a tetejére a gömböt. Attól függ, hogy milyen idős kortól ajánlják, hogy átlagban milyen korú gyermek tud vele játszani. Persze meg lehet venni, meg kisebbnek is odaadni, csak ha még nem "érett" hozzá, nem tud vele mit kezdeni, max. csak nézegeti, esetleg kudarcélménye lesz (bár nem hiszem, hogy pont ettől a játéktól). Ha meg már idős egy játékhoz, akkor meg nem kihívás, hamar ráun. Például, én vettem a fiamnak egy FP autót, aminél a bocit meg kell nyomni és akkor zenél meg gurul az autó, 6 hós kortól ajánlják. A fiam eddig nem tudott vele mit kezdeni, mert melléülni nem tudott, magas is volt, így az ölünkből nézte, hogy hogy mi játszunk vele. Már 8 hónapos, mostanában tud melléhasalni, egyik kezét felemelni és így eléri, le tudja venni a "platóról" az állatkákat, meg a karja is egyre erősebb, tologatja, már néha meg is tudja nyomni. Remélem így érthető voltam. :) Tehát lehet korábban is próbálkozni a játékokkal, baja nem lesz, max. csak nem tud még vele játszani.


Boldog babázást!

2009. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!