Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Védőnői szolgálat, hogyan...

Védőnői szolgálat, hogyan működik?

Figyelt kérdés
2 hónapos múlt a kisfiam. Az első 3 hétben jött hetente, azóta nem. Séta közben találkoztunk véletlenül még egyszer. Nincs kitöltve az elvileg kötelező 1 hónapos vizsgálat sem a könyvecskében. Most nekem kell mennem hozzá vagy neki kell jönnie hozzánk? Nem mondott semmit. Amúgy jelenleg nincs szükségem tanácsra, szerencsére minden rendben, de nem akarom hogy az legyen, én nem vittem hozzá a gyereket. Nálatok hogy működik?
2011. okt. 15. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
hozzánk az első hónapban minden héten jött,utána havonta 1szer kellett mennünk.és ő is havi egyszer házhoz jött féléves koráig.
2011. okt. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszer volt, a fiam születése után. Utána, amikor az utcán összefutottunk, megkérdezte a főbb paramétereket és ennyi. A státuszvizsgálatokra eljárunk hozzá.

Nem vitte túlzásba, de nem tartom hanyagnak, inkább az az érzésem, hogy oda megy, ahol problémát lát. Ahol úgy látja, hogy minden rendben, oda csak akkor megy, ha hívják.

2011. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan úgy van,hogy az első 6 hétben hetente kell látnia- kimegy házhoz. Ha az utcán találkoztok,és úgy kérdezi is beleszámít!

1 hónapos státuszra Neked kell vinned,akkor van mérés,akkor teszi fel a kérdéseket- persze háznál is felteszi,hogy a státuszvizsgálaton ne kelljen még ezzel is időznie.

6 hét után havonta 1x megy ki,hogy a kötelező védőoltásokról tájékoztatást adjon,és a státuszvizsgálat idejét megbeszéljétek,valamint a "mit tud a baba" részt is kitölti még háznál,ha nem,akkor amikor beviszed státuszra a kicsit. 4 hónapos koráig muszáj havonta kijárnia,utána csak 1 éves státuszra kell vinned,meg a 15 hós oltás..ezek előtt muszáj kimennie!

Az első gyermekemnél nem jött sokszor a védőnő,mert helyettesítés volt,és nem fért bele,hogy többek közt pl hozzánk rendszeresen jöjjön.

Ha nem kell más helyett dolgoznia a védőnődnek,és úgy nem jár ki,akkor igen hanyag védőnőd van!


Üdv: 3gyerkőcös

2011. okt. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudok róla, hogy mást is kellene helyettesítenie például. Csak azt nem akarom,hogy a végén az legyen, hogy én nem viszem hozzá. Majd ha legközelebb megyünk az orvoshoz, rákérdezek hogy mi legyen.
2011. okt. 16. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!