Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha gyes...

Mi történik akkor, ha gyes alatt megszűnik a cég, ahonnan eljöttem dolgozni és várandós vagyok a következő babával? Ilyenkor kapok majd szülés után újra tgyást és gyedet? Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek munkanélkülire akkor kapok gyedet majd? Vagy már mindenképp csak gyest igényelhetek szülés után?
2009. ápr. 27. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Már korábban voltak viták, hogy jár-e vagy sem, én a Szociális és munkaügyi minisztérium honlapjáról töltöttem le egy összefoglaló füzetet, amiben minden gyerekekkel kapcsolatos támogatás benne van.

Innen letölthető pdf-ben:

[link]


E szerint:


"Jár-e terhességi-gyermekágyi segély a biztosítás megszűnését követően?


Csak akkor, ha az anya a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül vagy a biztosítás megszűnését követő 42 napon túl táppénz (illetőleg baleseti táppénz) folyósításának ideje alatt, vagy a folyósítás megszűnését követő 28

napon belül szül.


Jogosult-e terhességi-gyermekágyi segélyre az álláskeresési járadékban részesülő szülő?


Abban az esetben, azonban, ha az anya az álláskeresési járadék folyósítása alatt, vagy a folyósítás megszűnését követő 42 napon belül szül, és az egyéb feltételekkel is rendelkezik, jogosultságot szerezhet a terhességi-gyermekágyi segélyre."


A GYED-nél pedig biztosítottnak számít, aki álláskeresési támogatásban részesül.


De ez a 2009-ben igényelt ellátásokra vonatkozik.

2009. ápr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez megnyugtató válasznak tűnik. Sajnos nem is sejtettük, hogy egyáltalán esély van rá, hogy megszűnjön a cég. Különben most biztosan nem vállaltuk volna be a kistesót.
2009. ápr. 27. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Anyukám mindig azt mondja, hogy ok nélkül nem történik semmi. Mi év vége felé terveztük "legyártani" a másodikat, de spirál mellett becsúszott. Januárban menstruáltam utoljára...

Ha az eredeti terv szerint születik, akkor mehetnék vissza 1 éves korában dolgozni, most én még jogosult leszek a 2 éves GYED-re.

Fel a fejjel, most ugyan nem jut eszembe miért, de lehetett volna rosszabb helyzet.

Jó babavárást!

2009. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!