Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a körülmény, amit...

Mi az a körülmény, amit elegendőnek tartotok egy baba megszületéséhez?

Figyelt kérdés
Ti milyen körülmények közé vállaltátok a babát?
2011. szept. 15. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak pár feltételt szabtam, de szerencsére ezek hamarabb teljesültek, mint ahogy elhatároztuk a családbővítést.


Nekem kellett saját lakás (igaz hiteles, de szerencsére forint, és bőven futja a törlesztő egy fizetésből is), annyi fizetés, hogy télen, magas rezsi mellett is tudjak legalább 10-15 ezret félretenni, és legyen autó (ez nem hiteles).

Plusz amikor elhatároztuk, hogy jöhet a baba, akkor közöltem, hogy legalább annyi pénz legyen a bankban, hogy ha mindketten elveszítjük a munkánkat, akkor is kitartson legalább 3 hónapig, mert annyi idő alatt tuti találunk mást.

De őszintén szólva én úgy érzem, nekünk szerencsénk volt, hogy így összejött.

2011. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a különbség az elegendő és az ideális között. Elegendő hozzá egy férfi és egy nő és a nagy szerelem. Ideális, ha mindezek mellett van egy saját lakásod (még ha hiteles is), mindkettőtöknek stabil munkája és jó esetben egy családi autó. Nekünk mindez megvolt, mikor bevállatuk a babát. Még volt emellett egy családfenntartó vállalkozásunk is.

1 gyerekes, 25 hetes km.

2011. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül szükséges egy szerető, megbízható partner. Szerintem ez a legfontosabb, nélküle lehet bármi, és szerintem sokaknak csak ez hiányzik. Utána még praktikus egy kocsi is, saját lakás nem feltétlenül, de azért megnyugtató érzés ha van. Szükséges viszont biztos bevétel is.

Nem kell a tuti minden meglegyen-re várni.

2011. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha az anyagiakra gondolsz hogy ki milyen körülményekre szült???

párom még otthon lakott én akkor költöztem hozájuk(abban az évbe)3 hónapot dolgoztam mikor megfogant a kisfiam.Persze szerződésemet szük ágába se volt meghoszzabítaniuk így kezdettől fogva Gyest kaptam csak.

Párom jól keres(viszonylag bár ez relatív kinek mi a jó)

Anyóséknak 40ezret adtunk minden hónapba kajára rezsire összesen.De ez fix.Havi 50ezer volt a kocsink ami már megvolt mielőtt baba lett.Egyébbéletbiztosítások páromnak negyed évente 31ezer.Elég sokmindenre elment egy hónapbamég baba nélkül is.De ő bíztatott hogy tartsuk meg.Én nem mertem volna vállani,mert azért mége volt saját házunk.De milyen jó hogy megszületett.Soha nem szenvedett hiányt semmie.Jó nem voltak extráink légzésfigyelő,baba mérleg...stb de szeretetben neveltük és ehez nem csak a biztos anyagi háttér szükséges:)))

Persze az se utolsó szempont.

2011. szept. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nagyon jó körülmények közé születtek a gyerekek.Saját ház,autók,saját cégek,stb.Én nem is tudok másabb körülményt írni,mivel 20 éves voltam,amikor az első született,és minden adva volt.Úgy gondolom,ha 35 felett lennék egyedülállóként,talán lejjebb adnék az igényeimből(ha nagyon akarnék egy babát)
2011. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

-aját ház/lakás-ezalatt azt értem, hogy nem a szülőkkel együtt lakni

-autó (nekem létszükséglet)

-normálisabb jövedelem

2011. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Saját ház, kocsi hitel nélkül, kb. 260-270 ezres havi összbevétel. Mi erre vállaltuk!

Ami szerintem feltétlenül szükséges a stabil párkapcsolat, és alap anyagi helyzet. Nekem az alap az,hogy ha mondjuk bejön a váratlan kiadás,akkor sem áll meg az élet. Ergo nem centizzük a hónapot!

Nem baj,ha van egy minimális félretett pénz!

Szerintem a saját ház, lakás nem annyira fontos. Lehet szépen élni egy albérletben is!

2011. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!