Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit és miket vettél 56-os...

Mennyit és miket vettél 56-os és 62-es méretű ruhákból?

Figyelt kérdés
Elsősorban téli babákkal kapcsolatban érdekel!
2011. szept. 14. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

56-os méretből kb 10 body, 5-6 harisnya, 2-3 talpas de ujjatlan rugi, 1-2 talpas nadrág, 4-5 zokni (nem baj ha picit nagyobb),2-3 sapka különböző vastagságban, egy ami bundás, mind fülrehúzós


62-es méretből ugyan ez csak már vagy 5 darabbal többet pl bodyból.


+ 1 db bundazsák.


Igazából azon is múlik,hogy mennyi kell,hoyg mennyit tervezel mosni az első időkben,és azon is múlik hogy mekkora súllyal születik a babád és hogyan fog enni.


Pl: az én lányom kis súllyal született, még jó hoyg erre is készültem és voltak 50-es cuccaink, és rosszul evett lassan nőtt és hízott az elején, így a kis méretek (50-56) sokáig jók voltak.

Ráadásul nekem olyan gndom volt szülés után,hoyg nehezen tudtammozogni, és nem a mosás volt a legkedvesebb programom, így elkelt mindenből a több darab,hoyg ne legyen az hoyg nincs mit ráadni.

2011. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi 56-osból nagyon keveset vettünk, mert nagy babára számítottunk -ez be is jött. 4 hetes koráig nem vittük ki, tehát 56-osból jóformán csak bentre való ruhái voltak + bundazsák és sapka, amiben hazahoztuk, de a következő már csak 62-68 akkorra, amikor már levegőzött, sétáltunk.

Bodyt hosszú ujjút elsősorban, de amikor melegen fűtöttek (távfűtéses panel) akkor bizony elég volt ujjatlan is. Rugdalózó is volt hosszú ujjú és ujjatlan is, vékonyabb is, vastagabb is. Mindig úgy öltöztettem, amilyen hőmérséklet volt, jobb szeretem, ha van miből válogatni. Sok hazsnált ruhánk volt, így nem sajnáltam, ha hamar kinőtte, és alig volt rajta.

Amikor egész pici volt, itthon is adtam rá vékony sapit -fürdés után.

2011. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is 2 dologtól függ a mennyiségi szükséglet:

- mekkora súllyal születik és milyen ütemben fejlődik

- mennyire gyakran akarsz mosni (mert lehet, hogy ha nem bukós baba, akkor az 5-7 db body/rugi elég hogy kétnaponta moss, ha meg bukós, akkor ennek a duplájánál is naponta fogsz mosni, tán nem is egyszer... főleg, hogy egyéb textíliák is belépnek pluszban a képbe: lepedők, textilpelusok stb)



A lányom késő ősszel született korababaként, az 50-es méretet kb 2-3 hétig hordta, 56-ost kb 2 hónapig, 62-est szinte átugrotta, a 68-as már tovább tartott, mert addigra behozta a "lemaradását". Bodyból-rugiból volt vagy 10-12 db, de állandóan bukott meg pelus-baleset volt, úgyhogy így is naponta mosnom kellett.


A fiam meg februári, ő 59 centivel született, úgyhogy eleve a 62-es cuccokkal kezdtünk, amiket kb 2 hétig hordott. 68-ast is pár hét alatt kinőtte, sőt, úgy általánosságban elmondható, hogy irtó gyorsan nőtt, és sokkal nagyobb volt mindig is, mint a kortársai. Ő nem bukott, kevés volt a baleset is, úgyhogy nála a 8-10 db body-rugi elég lett volna, hogy kb 2-3 naponta kelljen mosni, de a nővére ruháival együtt már összejött a napi 1-2 adag mindig, szóval így is ment a mosógép állandóan :S


Amit eleinte használtunk: vékony pamutsapik fürdés utánra (és a rendes sapka alá pluszban, ha annak nem pamut volt a bélése), homlokot-fület-mirigyeket jól takaró sapka kintre (vékonyabb átmeneti időre és vastag a nagy hidegre), kardigánok/pulcsik 3-4 db legalább és nem árt ha van vékonyabb-vastagabb is, praktikus volt itthonra a rugira pluszban ráadott kisnaci, jobban csípték, mint a harisnyázást, persze az is volt nekik minden kezdeti méretből vagy 3-6 db mert jól bevásároltam :-), hosszú ujjú pólójuk sok volt, legalább 6-8 db. Pár hetes koruktól (amikor már elkezdtek igazán mocorogni és körbekukackodták az ágyat álmukban) hálózsákot használtam nekik és ebből is elkelt a 2 db legalább.


Én a nagy hidegben polártakarót tetem a babakocsiba is, és mivel nem volt lábzsák a kocsihoz, az anorákot olykor még be is bugyoláltam egy vastag takaróval. Textilpelusból-nyálkendőből volt vagy 15 db, kellett is. Lepedőt-ágyneműt a lányomnál eleinte kb napi 1-2x kellett újat húzni, úgyhogy abból is volt váltás bőven. Kifogókendő 2 db, vastagabb törcsi 2 db. Amikor elkezdett fogzani és nyáladzott mint a kutya, akkor meg előszedtem az ajándékba kapott előkéket, napi szinten legalább 4-5 db-ot áztatott csatakosra.


remélem tudtam segíteni

2011. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!