Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik az utólagos szoc-polt...

Akik az utólagos szoc-polt intézik, tőlük kérdezném?

Figyelt kérdés

...hogy most akkor kiknek jár?Akik új házat építettek?Vagy új lakást vettek?Vagy akiknek kamattámogatásos a lakáshitelük??

Mert a mi hitelünk kamattámogatásos,de se nem újat építettünk,se nem újat vettünk.Ilyenkor is le lehetne íratni a fennlévő hitelből?


2011. szept. 13. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy rosszul tudom, de csak új építésére vagy új vásárlására használható fel. Ha tévedtem, akkor sajnálom.

De mi most vettünk házat, használtat, és tudom hogy arra nem tudtuk igényelni.

2011. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért, van szocpol? Nem szüntették be 2009-től?
2011. szept. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom most spec már nincs,csak akik még 2006(?)-ig vettek fel hitelt,és közben lett gyermekük,valamilyen formában igényelni tudják.Nem szeretnék hülyeséget írni,pontosan nem tudom.
2011. szept. 13. 12:35
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezért is kérdeztem,mert mi "csak" bővítettünk,de a hitelünk kamattámogatásos,hogy így is lehetne?
2011. szept. 13. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utólagos szocpol úgy néz ki, hogy aki anno új építésű lakás/ház vételhez/építéshez nem vette igénybe a szocpolt (mert pl. nem merte bevállalni a gyereke(ke)t 4/8 éven belül), de időközben született csemetéje, akkor az a hitel felvételekor érvényben lévő szocpolt utólag megkérheti, ha az akkori feltételeknek megfelel.

Mivel azonban a szocpol 2009. júl. 1-ét követően napjainkig (és még ki tudja meddig?) megszűnt, ezt csak azok vehetik igénybe, akik ez időpont előtt vásároltak/építettek új ingatlant.

2011. szept. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi már beadtuk a papírokat, várjuk az elbírálást.

Mi bővítéssel építettünk a tetőtérben új lakást. Nekünk azt mondták, hogy a hitel fajtája nem befolyásol semmit, az a lényeg, hogy a szerződésben mire kaptátok a hitelt, illetve nálunk az építési engedélyt is nézték. A hiteles papírban így van: .... új lakás építésére... Az építési engedélyben pedig így: .. önálló rendeltetésű külön lakás....

Ezt nézték, és a csajszi szerint nagy esélyünk van megkapni. Kíváncsi leszek rá nagyon.

2011. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy új lakás vásárlására, új ház építésére lehet csak igényelni utólag. Mi 2006-ban vettük fel a kamattámogatásos köztisztviselői lakáshitelt új építésű ikerház vételére, 2009-ben megszületett a kisfiunk, és most megkaptuk utólag, 900ezer+kamat = 1.022ezer forintot fognak levonni a tőketartozásból jövő év februárjában (akkor lesz az évfordulónk).
2011. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Milyen kamat?

2011. szept. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom az a kamat, amit az eredeti hitelfelvételi összeghez számoltak, és annak a 900ezerre eső része. Passz, hogy ez hogy jött ki nekik, de az otp-től ezt az értesítést kaptuk, hogy 1.022ezer forintot fognak levonni a tőketartozásból.
2011. szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jaj de jó,örülök,hogy sikerrel jártatok,meg aki még csak intézi,remélem neki is sikerül.Mi csak simán bővítettünk,így sztem nem lesz sikeres a dolog.Na mindegy.

Mindenkinek köszi a választ.

2011. szept. 14. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!