Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Októbertől kezdi a bölcsit a...

Októbertől kezdi a bölcsit a gyerkőcöm, mikortól vegyem ki a szabikat?

Figyelt kérdés
Megyek vissza dolgozni, de bizonytalan vagyok a szabi kezdését illetően. Gyesen vagyok jövő év szeptemberéig. Beszélgettem más anyukákkal, gyesen lévőkkel, hogy már a szabijukat töltik...de mi lesz a beszoktatással, arra már nem lesz szabi? Én úgy gondolom, hogy akkortól veszem ki, ha kezdi a bölcsit, aznap és ha beteg lesz az elején akkor itthon leszek vele. Szóval nem tudom, melyik felállás jobb. Meg annyit segítsetek, hogyha lejár a szabim, akkor újra igényelhetem a gyest 4 órás munkaviszony mellett?
2011. szept. 5. 07:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, kiveszed a szabikat, azok 8 órával lesznek elszámolva, aztán elkezdesz dolgozni 4 órában, és attól a naptól igényled a gyest.
2011. szept. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én először is megkérdeztem, hogy hány napom van, ami felgyülemlett a gyed alatt. A bölcsibe való beszoktatásra hagytam 3 hetet, tehát 12-én kezdjük el, mert október elejétől kell dolgoznom, így már most töltöm a felgyülemlett szabikat, az első munkanapomtól számoltunk vissza annyi munkanapot, ahány nap szabim van.
2011. szept. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!