Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátnőm ( elvált 38) fia...

A barátnőm ( elvált 38) fia 11 éves és ő mint jó anya még mindig altatja este a gyerekét, ez kb fél óra, de néha egy óra is. Én meg addig várok. Normális dolog? Nem kényeztetés?

Figyelt kérdés
Van, hoyg el is megy a kedvem addigra a dologtól mire ő megérkezik. Még mesél is!!
2009. ápr. 12. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Ha téged is is ilyen szeretettel neveltek volna, akkor most nem lenne problémád. Mégis miért gondolod, hogy a felmeredő farkincád fontosabb, mint a gyereke?
2009. ápr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Te felnőtt vagy és tudsz várni. De egy 11 éves kisfiúnak, akinek elváltak a szülei lehet, hogy fontos, hogy az anyukája altassa el. Nem tudom, hogy milyen körülmények között zajlott a válás és mennyire viselte meg lelkiekben a gyereket. Te tudod? Légy türelmes, vagy ha ez nagyon bánt, beszéld meg a barátnőddel. Valószínűleg egyszerű oka van ennek. De neked kell alkalmazkodnod, mert anyát nem lehet választás elé állítani, hogy vagy a gyermeke vagy a párja, mert akkor valószínűleg mindig a gyerek győz!
2009. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

11 évesen nekem is meséltek a szüleim. A gyerekeket igen, el szokás altatni. Persze ez nem azt jelenti, hogy normális, ha egy nagyobb gyereket ringatni kell ahhoz, hogy aludjon, de az elalvás előtti fél-egy óra egy olyan idő, amikor együtt van a szülő a gyerekkel, beszélget, mesél neki, stb. Ez egy teljesen normális dolog. Nem kell azon szenvedni, hogy te meg addig vársz. Igen vársz, hiszen nyilvánvaló, hogy egy anyának a gyereke a legfontosabb. Ha egyszer náluk eddig is szokás volt az estimese, milyen lenne már annak a gyereknek, ha most egy új hapsi miatt ez már elmaradna. De mint mondtam, nekem is meséltek ilyen idősen. Sőt, nekem apukám még 14 éves koromban is sokszor felolvasott mert nagyon szerettem hallgatni, olyan élvetesen olvasott. Mondjuk 12 éves koromban már nem altattak, mert olvastam én magamnak, de ettől még szerettem hallgatni a felolvasást ha éppen apukám ráért.

Amúgy meg igen, egy olyan nő, akinek gyereke van, bizony ilyen, ezt tudhattad volna előre is.

2009. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Legyel nagyon buszke h ilyen okos parod van.

A legtobb szulo ugyanis ott rontja el h a tv vagy a computer elol kuldi aludni a gyereket.

A mese olvasast nagyon hasznos dolognak tartom.Mert a gyerek maga ele kepzeli a mese jeleneteit,a szereploket es az egesz szituaciot.Ezaltal no a fantaziaja,fejlodik a gondolkodasa,kreativitasa stb...Es valoszinu az olvasat is megfogja szeretni.

A tv-ben ez adott es nem kell elkepzelnie a jelenetet.

El sem tudnad kepzelni h egy irodalom oran milyen nagy problemat jelent egy gyermeknek amikor az a feladat h meset irjon.

A hugom es koztem 10 ev van( o is 11 eves) es amig nem mentem ferjhez en is olvastam neki esti meset.

Mar a ferjemmel is megbeszeltuk h lesz esti mese olvasas a gyerekunknek.

Probald meg megerteni a parodat es a kisfiut.

Elvaltak a szulok,most jottel te,szoval neki meg kellett szoknia ezt a helyzetet ami biztos nem volt konnyu.

Ha ezt nem tudod elfogadni akkor jobb ha kilepsz a kapcsolatbol.

Udv: egy 29 hetes jovendo magyar-tori szakos.

2009. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!