Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ősszel és télen mivel viszed...

Ősszel és télen mivel viszed gyerkőcödet óvodába, főleg ha van pici is? Esetleg jön a harmadik? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kicsit tanácstalanok vagyunk. 1 kmre van minimum az óvoda, és nem kizárt hogy teherbe esek, mert szeretnénk harmadikat. Se gyerekűlés se bicikli, egy autó van az apának kell. Autót vegyünk (vmi nagyon gagyit? vagy eg yúj biciklit, esetleg bicikliutánfutóval?) a biciklis verzió is 60-80 ezer, és gagyi autót is lehet annyiért már kapni. Amivel el elhet furikázni a városban. Tapasztalatok gyerekehordásban?
2011. júl. 26. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
ősszel és télen az autó mindenképpen praktikusabb
2011. júl. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen az autó a legjobb megoldás, mert mondjuk ha esik az eső, vagy havazik, nem túl jó kismamaként sétálni így és a gyerekeknek sem.
2011. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha esik az eső, akkor tényleg nem jó, ha havazik, viheted őket szánkóval.

Amúgy ez annyira nem nagy távolság. 10-15 perc séta.

Nem írtad a pici mennyire pici? Viheted őt esetleg babakocsival, a nagyobb mehet a motorjával.

2011. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt kalkulald bele, hogy a gagyi auto olcso, de annak is van adoja, biztositasa, benzinkoltsege.

Mi is hasonlo celra vettunk kb 80.000 forintert egy autot, jo allapotban, friss muszakival. A ferjem szerint tuti otlet volt.

Szerintem:

inkabb nem kellett volna, ennyit nem er meg, olyan merges vagyok ra, hogy bele nem ulok, max havi egyszer, de inkabb setalok. Azert kampanyolok, hogy valjunk meg tole, szinte tuntetek.

Miert?

3 honap utan a gagyi autora 50ezret koltottunk, mert olyan kipufogoszag volt benne, hogy 10-15 percre sem szivesen raktuk bele a gyerekeket, sorban cserelt ki a baratunk ezt is, azt is, mert az olaj is rendszeresen folyt belole, nem gyoztuk potolni.

Fustol az agyam, ha meglatom, hogy ismet jon a biztositasi csekk. A sulyados csekknel legszivesebben bealltam volna vele az onkormanyzathoz, hogy kapjak mar le rola a rendszamot es legyunk tul rajta igy.

Ah, bocsi, ez nalam nagyon erzekeny tema. De en ezt nem ajanlom.

Inkabb biciklizunk, setalunk.

2011. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez ilyen formában jó kérdés, legalább is ha magamra vonatkoztatom, mert oké, hogy nincs autóm, de még csak vezetni sem tudok, így nálam ez kiesik. Bicajozni mondjuk, hogy tudok, de nem merek, főleg gyerekkel, forgalomban.

Én inkább apát kérném meg, hogy reggel vigye el a nagyot oviba, még ha kicsit korábban is kell így mennie.

Ilyen szempontból én szerencsés vagyok, bármilyen időjárási körülmények között gyalog tudunk menni, mert kb. 3 perc séta az egész.

Ha lenne jogsim, és tudnék is vezetni, akkor viszont meggondolnám, hogy vegyek egy trabit vagy valamit, nekem az is megfelelne, napi 1 km megtételére az is jó, nekem meg nem égés trabanttal menni, sőt, még vicces is :) Viszont az igaz, hogy hiába olcsó egy ilyen féle autó, de a biztosítása több, meg tuti, hogy szerelgetni kell állandóan, tekintve, hogy már igen régi. Az meg csak vinné a pénzt, lehet, hogy 1-2 év alatt annyi elmenne rá, amennyiből már egy jobb kocsit is lehetett volna venni.

2011. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!