Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jár az ikreseknek dupla...

Miért jár az ikreseknek dupla gyes? És akinek a gyerekei közt 13 hónap van, annak miért nem jár? Többi lent.

Figyelt kérdés
És az ikresek miért maradhatnak otthon 8 évet? A kis korkülönbségesek miért nem?
2011. júl. 3. 07:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi irigység határtalan...

AMúgy már leírták. Ikrek = dupla kiadás. Míg kis korkülönbséges örököl mindent...

2011. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

08:14-es vagyok.


Eloszor Lanfear valaszahoz fuznek hozza annyit, hogy kb az egesszel egyetertek, en is erre gondoltam. Igy, hogy kicsi korkulonbseg van nem engedhetem meg magamnak a gyes-en maradast, de ha dupla lenne a gyes, akkor sem ferne bele, mert mar a max gyed mellett is a penge elen tancolunk ugy, hogy meg a tartalek sem regen fogyott el. A dupla gyes es a max gyed kozott meg mindig van annyi kulonbseg, hogy egy evig sem tudnank azt mellozni, hat evig meg foleg nem...

Szerintem a legtobb atlag ikres csalad nem engedheti meg maganak, hogy 8 evig a dupla gyesre tamaszkodva otthon legyen az anyuka. Foleg nem, ha van hitel es apukanak nincs nagyon-nagyon jo fizetese.


Ugyanakkor Lanfear valaszaban kicsit rosszul erint az "elfelejtett gumit huzni" resz, mert nem mindenkinel ezert van bo egy evnyi korkulonbseg, nalunk peldaul teljesen tudatos volt. Sot, sokkal tervezettebben jott a masodik gyerek, mint az elso, igy akartuk.


A kiadaskulonbseggel szinten egyet ertek. A masodik gyereknek mindene megvolt, csak annyi dolgom volt, hogy kimossam a ruhakat, 1-2 uj ruhat, jatekott kapott, de minden ott volt a nagyobbik gyerekrol. A kisagy, babakocsi, hinta, stb minden szinte uj volt.

Kiadas termeszetesen igy is volt, hiszen ahhoz, hogy a pici megkapja a racsos agyat vennunk kellett a nagynak masik agyat, ahhoz, hogy a kicsit beultethessem a 0-18 kg-os autosulesbe, vennem kellett a nagyobbnak 15-36-ost.

De ezt par honappal kesobb igy is, ugy is meg kellett volna tenni, csak a pici erkezese miatt elobb jott a valtas.

2011. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én ide leirnám hogy nálunk úgy történt hogy 2007-ben megszületett a kislányom 2009-ben a kisfiam nem hiányoltam a dupla gyes-t az meg végképp eszembe sem jutott hogy azon töprengjek mások miért kapják.

Mindig is három gyereket szerettünk volna egy kisfiut és két lányt de nem igy jött össze:-))

1,5 hete megszülettek az ikreink és mindennél boldogabb vagyok.

Ruhára tényleg nem sokat kell költeni mivel igy lett két lányunk és két fiunk.DE ez dupla kiadás ahogy elöttem is irták.Duplán kell nekik minden pelus popsitörlö krém és a gyogyszerek.Megtehettük volna azt hogy nem válaljuk be őket de nem vitt rá minket a lélek hogy csak azért váljunk meg tölük mert ketten vannak.

Még nem nagyok de már ebben a másfél hétben többet költöttünk rájuk mint a másik kettöre eggyüt.

Itt a végeredmény:Azért kapunk dupla gyest mert két ujszülött többe kerül mint két másik gyerek kis korkulömbségel.

Azt hogy miért maradhatunk ithhon tovább nem tudom azt viszont igen hogy amint az ikrek elkezdik az ovit megyek melozni mert nem fogunk kijönni még párom magasabb fizuja melett sem ha itthon maradok 8 évig még.

2011. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!