Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Íratnál a gyereked nevére...

Íratnál a gyereked nevére ingatlanokat már akkor, amikor megszületik?

Figyelt kérdés
Illetve nyitnál már akkor neki számlát, takarékot, amire pénzt raksz?
2011. jún. 28. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Számla az okés, de az ingatlan nem.

Mi is gondolkoztunk rajta, mármint az ingatlanon, aztán a gyámügyes barátnőm felvilágosított, hogy ne csináljak a gyerekből vagyonos kiskorút. Sajnos hiába vagy te a gyámja a gyereknek, ha ingatlanja van és úgy alakulna, akkor csak a gyámügyön keresztül lehet eladni, ha úgy adódik. Vagyis, ha valami miatt el kellene adnotok, akkor előbb a gyámügyre kell bemenni, hogy van a gyereknek egy ingatlana, amit ti szeretnétek eladni. Ők mennek hozzátok, környezettanulmány (bár abban nem kötözködnek), meg egy csomó kérdés, hogy miért akarjátok eladni, majd a szerződésbe is beleköt, ha olyan, megnézi, hogy kinek mennyiért adjátok el, és hova teszitek azt a pénzt, mivel az a gyerek ingatlana, tehát a belőle befolyt pénz is a gyereké...

2011. jún. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

De nem arról az ingatlanról lenne szó, amiben lakunk. Több, más saját ingatlanról. Valószínűleg nem kellene eladni sem!

Így sem?

2011. jún. 28. 17:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Illetve megérné a számlát, akár milliókkal indítani?
2011. jún. 28. 17:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Számlát , megtakarítást igen , lehet a gyerek nevére nyitni , de az ingatlannal , mint ahogy előttem is írták lehetnek problémák , így azt nem (hacsak nincs sok ingatlanod ).

2011. jún. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezen gondolkoztunk, végül nem írattunk ingatlant a gyerekek nevére, egyrészt az első válaszban leírtak miatt, másrészt mert nem tudtuk, hány gyereknél állunk meg, és ne legyen az, hogy 2 gyereknek van lakása, a harmadiknak nincs stb. Jó helyen van az a mi nevünkön, úgyis ők öröklik.
2011. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
vegyetek a saját nevetekre, és majd megkapja.
2011. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zorana ***** válasza:
100%
Hát én megszülettem és akkor írták a lakás 1/4 éd rám 14 éd a testvéremre, a 1/2 pedig anyum nevén maradt. Kiskorú tulajdonosként voltunk nyilván tartva 18 éves korunkig.
2011. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mi is kiskorúként lettünk lakástulajdonosok, mert anno még volt örökösödési adó. "Kedves" édesanyám plusz gyámügy révén lettünk (húgommal) egy 5 milliós jelzáloghitel tulajdonosai is egyben, kiskorúként..:((( Most meg nem tudok szabadulni töle, mert engem köteleznek fizetésre, pedig anno engem meg sem kérdeztek erröl, nem járultam hozzá (17 voltam)! Jól ki lehet szùrni a gyerekkel, szóval így biztosan nem!

Ha több ingatlan van, akkor természetesen igen. Takarékszámlát, befektetést is, ha van miböl. De egyelöre a lányom biztosítását sem tudom fizetni sajnos:(

2011. jún. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Az ingatlanok már meg vannak, az én nevemen!

De akkor lehet,hogy nem jó ötlet a gyerekekre íratni. Meg ugye illetéket is kellene fizetni. Akkor max. az kerül rá, amit később veszünk!

2011. jún. 29. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!