Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék gyereke (ke) t? HA...

Szeretnék gyereke (ke) t? HA igen/nem, akkor miért? Hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 20:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%

A gyerek a legcsodálatosabb dolog, ami történhet egy emberrel. Amíg valaki nem tartja a kezében a sajátját, addig semmit se tud a szerelemről! A párkapcsolati szerelem meg se közelíti azt az érzést.

Világ életemben szerettem volna gyereket. Legszívesebben már huszonpár évesen is bevállaltam volna, de az élet úgy hozta, h 27évesen szültem az elsőt. Még egy biztosan lesz, de akár 3-5 gyereket is eltudnánk képzelni a férjemmel.


A szép:

"Amikor megszületik egy várva várt gyermek,

az élet dolgai új értelmet nyernek.

Apaszív, anyaszív dobban meg egy párban,

új fénnyel ragyognak a világra hárman!"


Az igaz:

"A baba a szerelmet erősebbé, a nappalt rövidebbé, az éjszakát hosszabbá, a pénztárcát kisebbé, az otthont boldogabbá, a ruhát gyűröttebbé, a múltat semmissé és a jövőt tartalmasabbá teszi." :)


És a vicces (de igaz):

"Mielőtt Anya lettem nem hányt le senki, nem lettem kakis, nem pisiltek le, nem köptek le, nem rágcsáltak meg vagy nem csipkedtek meg pici ujjak." :D

2011. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Szeretnek gyermekeket. Mar van ketto, de meg egyet biztosan vallalunk.

24 eves vagyok egyebkent, 25 eves voltam, amikor a ferjem feldobta a gyerek temat (addig max hosszutavon kerult szoba, de nem konkretan, tudtuk, hogy majd lesz, de hogy mikor es mennyi, arrol nem beszelteunk). A ferjem egyik nap megkerdezte, hogy johet-e most, gondolkodtunk egyutt es bevallaltuk, egy ev mulva meg is szuletett.


De en korabban soha, de soha nem formaltam velemenyt arrol, hogy szeretnek-e, vagy nem szeretnek, egyikre sem voksoltam, egyiket sem zartam ki, tenyleg nem gondolkodtam ezen, mert tudtam, hogy rengeteg minden fog meg velem tortenni, meg nem is voltam igazan felnott, igy azt is tudtam, hogy nem tudnek realisan velemenyt formalni.


Megertem azt is, ha valaki nem akar, ugyhogy a gyermeket nem akaro valaszolokat is felpontoztam.

Szerintem ez jol is van igy, aki nem akar gyermeket az ne is vallaljon, nem kell mindenkinek szaporodni. Ezt egyaltalan nem bantasbol irom, de aki nem erzi magat ehhez a feladathoz elegge erosnek, jonak, onzetlennek, okosnak, az inkabb ne csinalja, mert abbol nagyon rossz dolog sulhet ki.

2011. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Már van egy kislányom, 23 vagyok. A jövöben szeretnék mégegyet, de 30-on felül az biztos. 2 kicsivel nem bírnék el, amúgysem vagyok egy túl szigorú típus:( férjem már most "zaklat", hogy neki még 2 kell és nem olyan soká...hát ebben még közös nevezöre kell jutni.

23/N és 25/F

2011. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Én szeretnék majd gyereket, de akkor, ha már az egzisztenciám meg van teremtve. Ha 25évesen érem el, akkor, ha 30évesen, akkor stb.

Meg egy gyerekvállalás komoly felelősség, még én is gyerek vagyok szinte.

19 F

2011. jún. 20. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!