Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék gyereke (ke) t? HA...

Szeretnék gyereke (ke) t? HA igen/nem, akkor miért? Hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 20:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%

én a fájdalomtol nem félek,hiszen az a fájdalom később kárpótol majd sok szeretettel és örömmel amit a gyermekem ad.Nagyon szeretnék már babát,jobban egy kisfiut,de egy kislánynak is örülnék.Csak hát még...ha a keretek engednék is,az apja még várat magára:D

22L.

2011. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is tudtam, hogy akarok gyereket, pontosabban gyerekeket. 20 évesen szültem az elsőt. 3 van, így teljes az életem, amúgy semmi értelmét nem látom :P
2011. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

Igen, szeretnék gyermeket. Úgy érzem akkor teljesedne ki teljesen az életem, ha lenne egy jó állásom, ahol jól teljesítek, megfizetnek úgy, hogy nem kell szűkölködnünk (nem szeretnék milliomos lenni, nekem épp elég annyi, hogy sose kelljen szűkölködnünk, el tudjunk tenni minden hónapban egy kis pénzt, ha szükség lenne rá). Lenne egy férjem, akivel boldog, harmonikus kapcsolatban élek. És akkor már csak a lurkók hiányoznak a képből. Minimum 2 gyereket szeretnék, de a 3-nak is nagyon örülnék.

Szerintem fantasztikus érzés lehet anyának lenni. Óvni a gyermeket a legkisebb széltől is, felkelni hozzá éjszaka, mesélni neke, sétálni vele, játszani vele, tanítgatni. Közös családi programokat szervezni a gyerekekkel, elmenni játszótérre, kirándulni, ha már nagyobbak.


Persze, mindezt későbbre tervezem, bár szeretnék fiatal anyuka lenni. 23-25 éves korom körül szeretnék már szülni:)

16/L

2011. jún. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
A lepontozónak: remélem, jó napod van attól, hogy itt önkielégítesz arra, hogy mínuszt osztasz értelmes válaszokra. Szerintem még nem íródott itt olyan válasz, amit le kellett volna pontozni, mindenki szíve szerint írt és választ a kérdésre :) /a kismama voltam/
2011. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

Én is nagyon szeretnék. :) Minimum 2-t majd, ha lehetséges többet is akár. Csak még ugye sok dolog van előtte.. egyetem befejezése, pár év munka. Függetlenség kell hozzá előbb szerintem.



Annak a lánynak, aki a mi értelme gyereket szülni kérdést tette fel: Nem bántásból, csak pl. egy számodra is elfogadható válasz (a tőlük kapott szeretettől stb. eltekintve most): ha mindenki úgy gondolkodna, mint te, egy idő után elfogyna a gyerek, nem lenne, aki dolgozzon, és az idősek, akiknek kényelmesebb volt nem gyereket vállalni nem kapnának nyugdíjat, nem lenne aki meggyógyítsa őket stb. Persze, ez egy sarkított jövőkép. De ha belegondol az ember, igaz. És talán önzőség úgy állni hozzá, hogy minek, majd mások megszülik a következő generációt. Persze, nem várható el mindenkitől, hogy legyen gyereke. :) Ez az egész csak elmélet.

Ez az én véleményem, de ne sértődj meg rajta, nem bántani akarlak.


20/L

2011. jún. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Persze ez jogos, de inkább szenvedek a nyugdíj gondjaitól mint hogy a Föld ne bírjon már több embert. Én attól sokkal jobban félek. Ami nem azt jelenti hogy más ne szüljön.. Azért a fiatalok kihalásától még messze vagyunk.
2011. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ja és nem hinném hogy kényelmesebb. Elég kényelmetlen pl, hogy kinéznek a társadalomból, meg egy csomó más. De akkor sem fogok olyat csinálnit nem akarok, mert az a gyereknek is rossz lenne.
2011. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Persze, neked is igazad van. :) Akitől távol áll a dolog, annak szerintem se legyen gyereke.A "kihal a fiatalság" pedig csak egy nagyon nagyon szélsőséges, elméleti feltevés volt. És szerintem nem nézik ki őket, ettől nem kell félned.(én is csak véleményt írtam, ettől nem ítélem el azokat, akiknek nincs gyerekük)
2011. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Sajnos elképzelni is nehéz milyen undorítóan viselkednek egyesek azzal aki nem akar gyereket. Szerencsére te pl nem vagy olyan.
2011. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Pocaklakóm most 20 hetes, és 3 gyerek előtt tuti nem állok meg, mindig nagy családot szerettem volna!

A korkülönbségekre tuti fogok figyelni, nekem nem tetszik, amikor 1- 1,5 év van a tesók között, de persze ez is magánvélemény.

Aki pedig nem szeretne gyereket, szíve joga így dönteni.


20/L

2011. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!