Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosult valaki 2. gyerek...

Jogosult valaki 2. gyerek után is GYED-re, ha GYES-be szül bele és 8 hónapja megszűnt a munkahelye?

Figyelt kérdés
Sajnos megszűnt a munkahelyem még 1.gyerek gyed-e alatt és megint terhes vagyok. Viszont amikor megszületik nem leszek biztosított. Ha bejelentenek 4 órába valahol akkor biztosított leszek?
2009. márc. 23. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A második gyerkőc után csak akkor leszel jogosult gyedre, ha lesz munkaviszonyod. A másik verzió apuka megy gyesre, és elmenni munkanélkülire. Szerencsés esetben (ha az ellátásod kitart a szülésig) annak jogán is jogosult lehetsz.
2009. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelen szabályok alapján ha a szülést megelőző 2 évben van 180 biztositott napod akkor jogosult vagy gyed-re!Úgy tudom ebbe a korábbi gyed-ed is beleszámit!Azért szerintem meg kellene kérdezned Zsannát vagy Szakbarbárt!Itt:

[link]


Regisztrálj és mindent ami a munkaviszonyoddal és terhességeddel kapcsolatos irj le nekik részletesen!Munkabér,mióta dolgoztál és meddig...stb.Egy kicsit olvasgass a topicban,hátha volt már ilyesmi kérdés!Hasonló az én esetem is!Üdv:Saci

2009. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

KÖszönöm a válaszokat.

A szakbarbárt már próbáltam de sajnos biztosan sokan kérdezhetnek tőle mert csak egy-egy mondatos válaszokat adott.

Próbáltam tb szakértőt (akár fizetőset is) találni a neten de nem nagyon megy.


A férjem vállalkozásába bejelentenének 4 órába a szülés idejére.1-2 hónapra.

DE nem tudom ez megoldás lenne-e.

2009. márc. 24. 09:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!