Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik hamarosan újra...

Anyukák, akik hamarosan újra munkába állnak, hogy érzitek magatokat? Izgultok? A gyerkőc bölcsis lesz?

Figyelt kérdés
Nekem sajna már nem sok van vissza a szabadságból,június 9.-én kezdődik a munka újra.Fiam ovis,igy vele már túl vagyunk valamennyire az elváláson,megszokta ő is és én is,hogy nincs itthon,a kislányom 2 éves múlt és ő majd megy a bölcsibe szeptembertől.A mamák,unokahúgom vigyáznak majd rá bölcsikezdésig,de már most is rossz,hogy 8 órára el kell tőle válnom,nem maradhatok vele itthon tovább és azt is sajnálom,a 3 évet nem tudom vele tölteni,ahogy a fiammal,bár a lányom akkor született,amikor még a 3 év gyes járt.Meg félek picit attól,hogy hogyan tudjuk kialakitani az új életritmust,előttünk még a kicsi beszoktatása a bölcsibe,a páromra meg nem igazán számithatok,ő hajnalban elmegy dolgozni és este ér mindig haza,igy nekem kell megoldani szinte mindent.
2011. máj. 13. 08:05
 1/3 kisnita ***** válasza:

Az én kisfiam hónap végén lesz 22 hónapos ő még nem megy bölcsibe mert nálunk sajnos nincs bölcsi, oviba meg még nem veszik be. Apukám kiköltözik hozzánk és ő lesz a fiammal amíg dolgozom. Még a keresgélési fázisban tartok, legfőképpen 4 órában szeretnék dolgozni, de minden további nélkül elvállalnék akár 8-10 órás munkát is. Az előző munkahelyemre sajnos nem vesznek vissza. Nem is tőlük mentem szülni, mert mikor felvettek határozott idejű szerződést kötöttünk és a terhességem miatt nem hosszabbították meg a szerződésem. Utána már nem kaptam állandó munkát akkor még volt AM kis könyv és azzal dolgozgattam. Így nem kapok gyedet.

Biztos rossz lesz, hogy távol leszek a kisfiamtól, de szükség van erre. Abban is biztos vagyok, hogy én rosszabbul fogom ezt viselni mint ő. Szerencsére ők nagyon jól kijönnek apukámmal, tegnap is itt volt apu és alig akarta elengedni őt a fiam. Úgyhogy remélem ezzel nem lesz baj.

Ha itt nem kapok munkát a nyár végéig akkor el kell költöznünk mert a párom sem keres valami jól és ez a ház hatalmas, nagyok sok a rezsi és ki sem tudjuk lakni. Inkább bérelnénk egy kis lakást ott ahol több a munkalehetőség jobban tudnánk keresni és a kisfiamat is be tudnám adni bölcsibe. Sajnos ebben a régióban nagyon rossz a helyzet, rettentően nehéz munkát találni.:(

2011. máj. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam szeptemberben tölti a 2-t.én november 8-9 körül kezdek dolgozni.Nem szívesen adom bölcsibe,de a muszáj nagy úr.Nagyon anyás.Ha csak a boltba szaladok le,ő akkor is ott sír az ajtóba legalább 10-15 percet mire az apja meg tudja nyugtatni.Én most csak 6 órába megyek vissza plusz a gyes.így még jobban is járok mint a 8 órával.Nem tudom,hogy hogyan fogjuk viselni az elválást,de remélem hamar megszokjuk majd.Valamilyen szinten azért jó is lesz kicsit visszamenni dolgozni,mielőtt lenne egy kis tesó.De addig még van pár hónap,amit kiélvezhetek itthon a kisfiammal.
2011. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
En mar egy dolgozo anyuka vagyok a kisfiam bolcsis (15 honapos mult es 1 evesen kezdte a bolcsit) mar tobb mint 3 honapja. Igaz csak 6 orat van bolcsibe mert en viszem reggel 9-re es a ferjem hozza 3-kor. En 5-re erek haza. Nagyon nehez volt az elvallas, majd megszakadt a szivem. :( Fogytam is egy csomot ami nem olyan rossz mert igy a terhesseg elotti sulyommal beleferek ismet a regi ruhaimba. :) A kezdet nehez volt de nem bantam meg. A kisfiam imad bolcsibe jarni. Reggel mikor megerkezunk alig birok vele mert mar ugrana ki az autoulesbol es rohanna befele. Ma delelott ram sem nezett, ugy szaladt a jatekokhoz es a pajtasaihoz. Ugy integetett a kezevel, hogy kozben a jatekokat figyelte mit fog majd letamadni. :) A bolcsis gondozo el is nevette magat. :)) A betegsegekkel sem szenvedtunk meg szerencsere, egyszer volt itthon egy hetig (fulgyuladas) es egyszer folyt az orra egy picit ami pont hetvegere esett igy nem hianyzott a bolcsibol. Ezt leszamitva semmi gond nem volt, nem volt beteg. Nekem is jol jott visszajonni dolgozni. Szeretnenk neki kistestvert de olyan jo most igy ismet emberek kozott lenni, hogy egyelore ugy dontottunk pihentetjuk a dolgok es kinyaraljuk magunkat harmasba meg par evig. Jol jon meg egy fizetes, teljesen mas igy, hogy anyagilag nincs gondunk. A negativ oldala nallunk a haztartas. Delutan 5 fele hazaerek megyek a jatszoterre vagy bent jatszunk. Nincs kedven takaritani, rendet rakni mert a fiammal foglalkozom. Hetvegen: baratok, csalad, tekerges, kiranduls, grillparty... Ugyhogy nagyon nehez. Husvet elott ugy sikaltam ki a hazat, hogy vettem ki 1 nap szabadsagot. Megoldhatatlan volt maskeppen. :( Estenkent sikerul felmosnom a konyhat es a furdot(csak hetente egyszer sajnos). Szoval mindig este takaritok es van olyan, hogy 12 orakor esek agyba ejjel. Szerencsere foznom nem kell mert itt eszem a cegnel, ferjem is es a kisfiam meg a bolcsibe. Neha vacsira eszunk meleget (hazilag keszitett pizza, fozelek...) de az ritka. Inkabb szendvics, neha virsli, rantotta, szoval ami konnyen megvan. Ugyhogy ez nallunk a negativ oldala mert amig otthon voltam es delutan aludt a kisfiam 2-2:30 orat azert ki tudtam takaritani a konyhat, furdot.... barmit a porszivozason kivul mert az zajos. De minden mas pozitiv, ugyhogy csak kitartast nektek es legyetek ugyesek.
2011. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!