Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lesz valaha olyan a hasam,...

Lesz valaha olyan a hasam, mint a terhesség előtt?

Figyelt kérdés
8 hete szültem, már a régi a súlyom (50kg), nem sokat híztam a terhesség alatt (12kg). Azelőtt sokat sportoltam (futás, bicikli). 3 hete csinálok megint hasizom gyakorlatokat és sokat erősödött a hasam, de a bőröm csúnya laza, pedig nem is lettek striáim. Várható hogy a bőröm is regenerálódik, vagy mondjak le arról, hogy olyan feszes lesz, mint régen? Egyébként szoptatok, ha ez számít valamit ebből a szempontból. Ja, és természetesen kenegetem is testápolóval rendszeresen. Kérlek, írjatok tapasztalatokat, mire számíthatok!
2009. márc. 11. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt így nem lehet megmondani, maximum ha szakember látná, őt tudna jósolni, de az idő eldönti...

Engem is foglalkoztat a kérdés, három és fél hónapja szültem. Én sokat híztam, viszont szüléssel rengeteg lement (11 kg), azóta meg már a többi is. Nagyjából minden a régi, a karom, a lábam, a hátam, a fenekem, de a hasam nem. Már három hónapja tornázom, edzek a hasamra is, de csak annyi történik, hogy még laposabb, a bőröm is húzódott valamennyit vissza, de még mindig nem feszes. Olyan, mintha kis úszógumik lennének a derekamon és a hasamon, közben meg az már nem is háj, hanem simán a bőr. Nagyobb rám, mint kellene...

A hasam egyébként szülés után nekem nagyon hamar lement, egyáltalán nem maradt pocim, ebben szerencsésnek érezhetem magam, de abban, hogy a bőröm olyan feszes lesz, mint terhesség előtt volt, én nem bízom. Reménykedek, minden tőlem telhetőt megteszek, de felkészülök arra is, hogy valamennyi felesleges bőr marad.

Ismerőseim közül egyébként a kis pocakúak voltak szerencsések ebből a szempontból. Hatan szültünk a közelmúltban, ebből két barátnőmnek volt kisebb pocakja, a babójuk is kisebb volt (2500 gramm körül), mindkettőnek feszes volt a bőrük már szülés után 4-5 héttel (akkor látogattunk). Alig hittem a szememnek.

A sógornőm már két éve szült, 10 kg-ot hízott, mind lement a szüléssel, de a bőre olyan maradt, mint kb most az enyém, illetve most ismét babát vár és most lett feszes. A másik két anyukánál még nem lehet tudni, hogy mi lesz a vége, mert még van rajtuk néhány plusz kiló, pocakjuk is maradt, csak akkor derül ki, hogy milyen a bőrük, ha az is lemegy.

Összességében én erre számítottam, mert az arányaimhoz képest hatalmas hasam volt, 62-es derekamból lett 125-ös pocak, nem is bíztam benne, hogy a bőröm követni tud egy ekkora (szerintem elég gyors) változást.

Mindegy, akárhogy is lesz, az biztos, hogy megérte, eddig sem voltam egy haspólós típus, ezután sem leszek. Úgy vettem észre, hogy ez inkább csak engem zavar, mert az ismerősök meg mindig dicsérnek, hogy milyen lapos maradt a hasam és szerencsés vagyok. Persze, ők nem tudják, hogy mi a helyzet, mert nem fogdossák a bőrömet és nem is látnak ruha nélkül.

2009. márc. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Az első terhességemmel kb 14 kg-t híztam. Mindig is vékony, sportos alkat voltam, de a szülés után kicsit párnás maradtam. Sokáig szoptattam (2 évig), de a súlyom nagyon nem érdekelt. Aztán a lányom allergiás lett, és egy csomó kaját megvontak tőle (mivel szoptattam tőlem is). Aztán a kilók csak úgy lecsúsztak, pláne, hogy a gyerek utáni jönni-meni kellett.

Lehet, hogy alkatfüggő is, ki hogyan nyeri vissza régi alakját, nekem sikerült. Amikor edig munkába álltam ismét, háááát már szóltak, hogy csináljak vmit, mert kezdek gebe lenni.

Az izmoknak (pláne a hasizomnak) kell idő a regenerálódáshoz, ne türelmetlenkedj. Fontos viszont, hogy ne legyen az, hogy gyorsan bekapsz valamit (esetleg nasit), mert azok megbosszulják magukat.

Szóval, egy kis türelem.


Minden jót, üdv!

2009. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
9 hónap alatt nyúlt meg a bőröd, légy türelmes, ennyi idő lehet hogy kell neki hogy újra rugalmas legyen. Ha idősebb vagy és száraz a bőröd lassabban következik be, de nem marad löttyedt nem kell félned.
2009. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!