Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Állapotos vagyok, és március...

Állapotos vagyok, és március 31.-én lejár a munkaszerződésem. Ha előtte elmegyek táppénzre, megtehetik, hogy nem hosszabbítják? Jogosult vagyok GYED-re?

Figyelt kérdés
Akkor is jogosult leszek a GYEDre, ha táppénz ideje alatt megszűnik a munkaviszonyom?
2009. márc. 10. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mióta dolizol ott? Ha elmész Tp re akkor elvileg nem rúghat ki? Tudják hogy babát vársz? Hány hetes vagy?
2009. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia, passzív tgyásra és gyedre lehetsz jogosult bizonyos esetekben,

mindenképp kérni kell oeptől állásfoglalást,

attól függ mikorra vagy kiírva különbözők a lehetőségek,

sajnos ha egy m.szerz. lejár semmi nem kötelezi a munkáltatót hogy hosszabbítson, ha nemsokára vagy kiírva és esetleg mondod nekik hogy -28naptól igénylesz tgyást, hátha meghosszabbítják, illetve ha tovább dolgozol egy napot akkor automatikusan határozatlan idejűvé válik és már véd téged a terhesség és nem szüntetheti meg, nem mondhat fel- bár nem tudom milyen a munkáltatód és mikorra vagy kiírva,

ha táppénz alatt szűnik meg akkor is megszűnik csak a táppénz vált át passzív táppénzzé

2009. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen,megteheti,hogy nem hosszabbitja meg a szerződésedet.Amig lehet használd ki a passziv táppénzt.Gyed-re csak akkor vagy jogosult,ha a szülés napján biztositott vagy,mivel megszünik a munkaviszonyod,javaslom menj el munkanélkülire,akkor jár a tgyás is és a gyed is.A munkaügyiben nagyon segitőkészek,el fogják mondani,hogy mikor mit kell tenned.
2009. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. Tavaly június óta dolgozom itt. Még nem tudom, hosszabbítanak-e.
2009. márc. 11. 11:52
 5/5 nini24 ***** válasza:

Szia!


Kiderült azóta, hogy meghosszabbítják-e a szerződésedet?

2009. márc. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!