Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliai kismamak, mi a velemen...

Angliai kismamak, mi a velemenyetek a terhesgondozasrol?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnem tudni pontosan milyen vizsgalatok varnak meg ram,mert ezidaig nem nagyon foglalkoztak vizsgalatokkal (1 UH es 1 vervetel lassan 1 honapja aminek azota sem tudom az eredmenyet, ha vki tudja ez mikor varhato megkoszonom a valaszt) es szeretnem tudni a jovoben mire szamitsak tovabba az is erdekelne tulajdonkeppen mi a midwife szerepe mert en meg csak 1X lattam akkor az adatfelvetelen kivul semmi nem tortent...

A GP-hez mikor kell mennem?? Mik a tapasztalataitok??


2011. máj. 3. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nallam ezek voltak:

6 hetes terhesen felkerestem a GP-t es tolle megkaptam a midwife tel szamat. Felhivtam es idopontot kertem tolle. 7-8 hetesen voltam nalla eloszor. Felvette az adataimat, kikerdezett mindent alaposan, caladi betegtsegekrol es elkuldott uh-ra mert volt mar sajnos regebben egy vetelesem igy nagyon ideges voltam. Szoval a 8 hetes uh utan amikor mindent rendben talaltak vett a midwife vert, vernyomast mert es adott egy kis tegelyt vizeletnek. Aztan 12 hetesen ismet uh, megnezik a babat, minden rendben, utanna vissza a midewife-hoz, vervetel, vizelet vizsgalat. 14 hetes kor utan hallgat minden alkalommal szivhangot is. Nekem tobb vervetelem volt mint az atlagnak mert negativ a vercsoportom igy kaptam 2-szer szurit mert ellenanyagot termeltem. 14 hetesen volt egy vervetelem meg egy uh-m, amint downkort szurtek. Meg aznap megvolt az eredmeny nagyon rendesek alaposak voltak. (Ez korhaz fuggo mert egyes korhazakban 16 hetesen vesznek vert uh nelkul es igy vizsgalyak a downkort, nekem mar az ujabb fajta tesztet csinaltak es 16 hetesen nem vettek vert). 19 hetesen ismet uh. ez genetikai, megnezik a baba szerveit, csontozatat, koponyajat, szivkamrait. Eleg alaposak engem 2-szer visszhivtak mert ugy fekudt a babam, hogy nem latszodtak tisztan a szivkamrak. Ezutan nincs tobb uh csak szivhang hallgatas, vervetel, vizelet vizsgalat, elbeszelgetesek. Engem 31 hetesen kuldtek megegyszer uh-ra mert azt hittek nem fejlodik a babam. Nem nott a pocim a megfelelo iramban. :) Velem rendesek votlak, ha bajom volt es ketsegbe estem mindig kaptam idopontot dokihoz meg aznap, a kerdeseimre valaszoltak. Ugyhogy nagyon panaszom nincs de nincs osszehasonlitasi alapom mert meg csak itt szultem es egyszer. 38 hetesen szultem. A korhaz szuper volt. Szep tisztasag. Minden szobahoz volt sajat zuhanyzo, wc, furdokad. 2-en voltunk egy szobaba. A ferjem reggel 9-re jott es este 9-ig maradhatott. A babak vegig velunk voltak. A szulest szuleszno vezette, nallam a vegen kellett doki a gatmetszeshez. Mindenki nagyon kedves volt. Itt nincs boritekozas, nem szokas penzt adni. Csecsemosok is rendesek voltak, segitettek mert nekem eleg benan ment a szoptatas. Gyerekdoki is aranyos volt aki a babat vizsgalta. Szolnak, hogy ha kell D vitamin cseppeket adnod a babadnak. Ez attol fugg neked milyen a verkeped a terhesseg alatt. Foloslegesen nem kell adnod. Baratnom kisfia kapja 5 eves koraig az en kisfiamnak nem kell pedig ugyanott szultunk par honap kulombseggel. Ugyhogy ne aggodj, ha neked esetleg nem kell adnod a melletted levo baba meg kapja. K vitamint kapnak a picik. roviden ennyire emlekszem. Kapsz sok jo tajekoztato fuzetecsket. Nagyon alaposan le van benne irva minden.

En csak annyit tudok neked mondani, hogy panaszom nincsen, ne aggodj, ha csak midwife (szuleszno) lat. Ha gond van kuldenek dokihoz. Amig nincs gond addig csak szulesznovel lesz dolgod. Ha a vervetelen valami gondot talanak akkor azonnal kapod postan a levelet vagy hivnak telefonon. Amig nem szolnak addig minden rendben. Az eredmenyek benne lesznek a midwife-nak a szamitogepebe es a kov. talakozasnal elmondja de benne lesznek az eredmenyek a sarga mappadba is amit majd kapsz. Nekem nem volt eleg vas a veremben egy alkalommal es azonnal szoltak. Amikor minden rendben volt mely volt a csond en meg orultem. :) Baratnomnek magas volt a cukra egy vizelet vetelnel es neki is azonnal szoltak, kuldtek vervetelre, kivizsgalara aztan szerencsere vaklarma volt.

Boldog babavarast es majd konnyu szulest.


15 honpos kisfiu anyukaja

2011. máj. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nalam mindket gyereknel kicsit mas volt, de a lenyeg ugyanaz.

6-7. het kornyeken mentem a gp-hez. Felvette az adatokat es kaptam egy idopontot a korhazi midwife-hoz a 10. het kornyekere. Ott volt vervetel, adatfelvetel, megkaptam a terheskonyvet, valamint a 12. heti uh idopontjat.

Uh utan kozvetlenul levettek a kombinalt teszthez is a vert. (az elso gyereknel ez nem volt, mert akkor a 15. heten csinaltak negyes tesztet, ami szinten vervetel, uh akkor is a 12.heten volt eloszor.)

Ezzel egyidoben kertem idopontot a gp rendeloben levo midwifehoz, mivel az en gp-mhez jart ki a korhazbol egy heti egyszer, igy nem kellett bejarnom a korhazba. Akihez nem tartozik gp rendelobe kijaro midwife, annak a korhazba kellett jarnia.

Negy hetente kellett menni midwifehez kb a 34. hetig, utana ket hetente, 38. hettol hetente.

Mindig mert vernyomast, nezett cukrot es feherjet vizeletbol. O adta ki a beutalokat a vervetelekre (nem emlekszem pontosan, de ugy remlik, hogy 3 volt meg a 12. heti kombinalton kivul), plusz a masodik terhessegem alatt menni kellett cukorterhelesre, arra is o adott beutalot.

Szinten o foglalt idopontot a 20. heti uh-ra. Uh utan az o dolga kiallitani a papirt a munkavallalo fele, amivel igazolod a terhesseg tenyet, a szules varhato idejet es ez alapjan kezdheted majd meg a maternity pay-t.

A 16. hettol mindig volt szivhanghallgatas, nezte a mehem magassagat, tapogatassal azt, hogy a baba eleg nagy-e. a baratnom babajat a 30. het utan kicsinek talalta, igaza is volt, neki menni kellett utana minden masodik heten uh-ra.

A vege fele mar azt is mondja, hogy a baba milyen fekvesu.

Vezeti a terheskonyvedet, vele beszeled meg hogy hol szeretnel szulni, o mondja el a szulessel, meg terhesseggel kapcsolatos infokat, ha kerdesed van, akkor ot kerdezheted. Ha indokoltnak latja, akkor tovabbiranyit a gp-hez, vagy nogyogyaszhoz, elmondja, hogy surgos esetben hova mehetsz. Pl nalunk volt gond sajnos, nogyogyaszhoz 3 hettel kesobbre kaptam volna idopontot, de a midwife kiallitott egy papirt, amivel mar akkor egybol bejutottam a korhazba vizsgalatra.

A korhazi midwife ezen kivul szuleszno is egyben, orvos altalaban jelen van szulesnel, de csak figyel, utasit, a midwife szuleszt. De nem minden midwife dolgozik a korhazban is, van aki csak terhesgondozast vegez.

2011. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, akkor ezek szerint legalabb havi egyszer kellene talalkoznom a midewife-al, eddigi 1 alkalom helyett es 17 hetes vagyok... 1 vervetelem volt es egy uh-m....a GP-m azt sem tudom kicsoda mivel nemreg koltoztunk a mostani lakhelyunkre regisztraltunk ugyan rogton az itteni haziorvosnal, de nem talalkoztam meg vele. Ja es a terhessegem elejen sajnos bevereztem, probaltam a midwife-ot hivni, de nem ertem el, majd smst irt a ferjem erre jott a valasz neki is ez volt a problemaja mikor terhes volt es ez elofordul....hat azt gondolom midwife-ot fogok cserelni.. mit gondoltok errol lehetseges ez?? tenyleg tanacstalan vagyok mivel nem tudom mikor mit kellene a midwife-nak segiteni es mivel fordulhatok hozza es nem mellesleg hogyan ha nem is tudom elerni....
2011. máj. 4. 16:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Az az egy alkalom mikor volt?

Es a vegen nem mondott semmit, hogy mikor menj, vagy nem adott idopontot?

Vagy nem mondta, hogy hivd idopont miatt az uh utan?

Es ez melyik midwife volt, aki a gp rendelojeben van (ha van ott egyaltalan, mert nem minden rendeloben van), vagy amelyik a korhazban volt?

Mi az infod a 20. heti uh-rol? Van mar idopontod, vagy mondott valaki valamit, hogy mikor kapsz idopontot, hogyan fognak ertesiteni?

A valaszodtol is fugg, hogy mit tanacsolok, de ha nincs 20. heti uh-ra idopontod es nem is mondtak rola semmit, akkor en a helyedben mar holnap bemennek a gp rendelobe, ha nem is talalkozol az orvossal, de a recepciostol/asszisztenstol kerj segitseget, mondd el, hogy mi a helyzet es hogy vilagositsanak fel. Mert az az egy alkalom tenyleg keves es lenni kellene mar idopontodnak is a 20. hetire, mert en mar akkor megkaptam, amikor a 12. hetin voltam, utana egybol meg is mondtak, hogy mikor mehetek es valaszthattam a szabad helyek kozul. Illetve az elso terhessegem alatt a midwife hivott fel mar a 14. het kornyeken. Altalaban hetekkel korabban kiadjak az uh idopontotkat, mert elegge telitettek.

Esetleg meg elmehetsz oda is, ahol az elso uh-t csinaltak, megkeresheted szemelyesen azt a midwife-t, akivel talalkoztal, vagy oda menj, ahol vele talalkoztal es kerj informaciot. Telefonon leraznak, ha nem vagy hatarozott, szemelyesen nem fognak szerintem, vagy ne engedd magad.


A beverzes tenyleg elofordul a terhesseg korai szakaszaban, nem azt mondom, hogy normalis, de megtortenhet es ha nem eros, nem gorcsos, akkor pihenni kell sokat. Ha nem csak pecseteles, akkor viszont egybol ugyelet.

Nalam is volt ilyen velem a 12. heten tortent meg es nagyon eros gorcseim voltak, elontott a ver. En nem is telefonaltam a ferjemen kivul senkinek, mindez munkahelyen tortent, egybol a korhazban kotottem ki, a surgossegin. Keritettek orvost, amig varakoztam addig volt 100 adatlap kitoltes, vizeletadas, jott midwife, utana jott az orvos es csinalt uh-t. Nalam reszleges placentalevalas volt a gond, ezzel nem tudnak tenni semmit. Pihenni kellett es remenykedni, hogy nem valik tovabb le a placenta, hanem felszivodik a haematoma. Hala Istennek ez tortent, a 16. heten voltam kontrollon es utana vissza mehettem dolgozni is.

2011. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolso valaszolo, koszonom a tanacsod, egyebkent eppen tegnapelott voltunk bent a ferjemmel a GP nel es kertem uj midwifeot tegnap mar mehettem is hozza es felvilagositott mindenrol, figyelmeztetett hogy a 20 heti uh ra kerjek idopontot telefonon, adott is szamot es elnezest kert a masik midwife miatt aki nagyon elfoglalt mert kisbabaja van.....hat bocsi de ez engem miert is kellene hogy erdekeljen ha ot sem erdekli az enyem es hat egyatalan.....ez nem kifogas. Kerdesedre valaszolva az elso midwife a 7 heten latott 1 szer, azota nem, majd kert egy uh idopontot es ennyi... semmi tobbet nem mondott, en meg johiszemuen mivel ugy valtunk el hamarosan talalkozunk azt gondoltam, majd o jelentkezik...de nem igy tortent...de mostmar mindegy is, szerencsere megoldodott a gondom, koszonom a segitsegeteket :)
2011. máj. 7. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!