Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért probléma az, hogy kevés...

Miért probléma az, hogy kevés óvóbácsi van?

Figyelt kérdés
Olvasgattam egy-két kérdést, és szinte mindenki véleménye az volt, hogy sajnos kevés van. Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek miért? :D
2011. ápr. 26. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudom miért probléma ez. Totál hülyeségnek tartom, hogy egy férfi az óvodapedagógus szakmát válassza. Hiszek benne, hogy vannak férfias és nőies pályák. Ez nőies. HA vki pasi létére ilyet választ, az tuti nem százas. :)
2011. ápr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyet kell értenem az előttem szólóval!
2011. ápr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De igen is fontos. Miért ne lenne százas?? Mert zavarna ha a gyerekednek ovóbácsija lenne? Ugyanolyan joga van szeretni a gyerekeket.


Egyébként meg, nézzétek meg mennyi csonka család van, sok anya egyedül neveli a gyerekét, és HIÁNYZIK az apa a családból, nincs apa-szerep, és legjobb esetben a kisgyerek majd kisiskolás korban vagy még később kerül kapcsolatba egy férfival. Itt nem a nemiségről beszélek, hanem a szerepekről, a pszichológiáról.

Ajánlom figyelmetekbe megboldogult Dr. Ranschburg Jenő gyermekpszichológus tanulmányait.


Azért van kevés, mert pont így mint itt is nem fogadják el őket, kigúnyolják, és azt gondolják róluk hogy nem heterók. Ez a kis diszkrimináció is hozzátesz, a pedagógus bérről meg ne is beszéljünk, meghagyják ezt a munkát a nőknek.

2011. ápr. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azért tartom problémásnak, mert egy férfi jelenléte máshogy hat a gyerekekre. Szerintem előnyös lenne, ha a kisgyerekkori nevelésben férfiak is jelen lennének. De ha belegondolunk, a gyerekekkel 1-2-3 éves korig leginkább az anyuka van otthon, a nevelés nagyobb részét ő végzi, utána a bölcsiben szintén csak nők dolgoznak, az ovikban megint csak nők, az iskolában az alsósokat 99,999%-ban nők tanítják, és még felsőben is főleg női tanárok vannak. Én ezt nem tartom kimondottan helyesnek.

Életem során találkoztam már kimondottan férfias pedagógussal, aki nő volt, és hozzá is egész máshogy viszonyultak a gyerekek (máshogy, de teljesen jól), akkor már nem az lenne a jobb, ha ténylegesen férfi lett volna az illető? Szerintem a nevelés nem csak és kizárólag "női munka", pont azért, mert más szerepei vannak egy férfinak és egy nőnek, ezért a két nem máshogy nevel, más mintákat közvetít.

2011. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt ezirányú tapasztalatom, óvóképzőt végeztem, volt is az évfolyamban 6 fiú, ebből egy sem maradt a pályán. Ami nem véletlen. Nem is vették komolyan a dolgot. Az előző évfolyamokban volt olyan, aki nagyon jó óvóbácsi lett és azóta is ebben dolgozik, de ez a kis hányad.

Szerintem a 3-7 éves korban a nap nagyobb részében inkább az anyai (női) gondoskodásra van szüksége egy gyereknek az intézményi nevelésben, de jót tesz, ha találkozik heti rendszerességgel férfi nevelővel is (úszásoktató, tánctanár, edző, stb...). Nekem fontosabb lenne az, hogy az alsó tagozatban több tanítóbácsi legyen.

2011. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!