Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikerterhesség csak a női ágon...

Ikerterhesség csak a női ágon öröklődhet?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy pl a mama/anya ikreket szült,csak a női családtagnak nagyobb az esélye az ikerterhességre,mert tőle függ,hogy egyszerre hány petesejt érik meg,hogyan osztódik stb... Szóval a férfi családtagnak nem lesz nagyobb esélye,hogy ikrei lesznek,mert a nőtől függ! Mennyire igaz ez?
2011. ápr. 18. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, csak női ágon.
2011. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

szia

ez biztosan nem igaz, mert az öcsémnek és az unokaöcsémnek is ikreik vannak, egypetéjűek.

Egyikük feleségének a családjában sem volt iker az elmúlt kb. 100 évben. Anyai dédmamának volt egy fiú ikertestvére, 1904-ben születtek.

2011. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert mondjak, hogy noi agon orokolheto mert ikreknel a nonel erik meg egyszerre tobb petesejt es szabadul ki. A ferfi tobb millio seprmiumot termel ugyhogy ha rajta mulna akkor tobb millio gyerek szuletne egy honapba. :)) De nem rajta mulik hanem a noi szervezeten. Ha mondjuk nagymama szult ikereket akkor genetikailag tovabb adhatja ezt a tulajdonsagot a lanyanak, hogy nalla is tobb petesejt erjen meg egyszerre egy honapba es na csak 1. De persze nem torvenyszeru. Attol fugg, hogy genetikailag orokolte a tulajdonsagot vagy sem. De az esely nagyobb igy ikrekre.
2011. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Az ikerterhességre való hajlam csakis anyai ágon örökölhető, és az ikerpárok egyedeinek ötször nagyobb esélyük van arra, hogy maguk is ikrek szüleivé váljanak, mint a nem ikerterhességből születetteknek."

2011. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hú ez érdekes,iker lettem volna,csak az ikertesóm jóval születésem előtt elhalt,meg sok rokonunknál vannak ikrek mindkét nagyszülői ágról,akkor nagyobb az esélyem ,hogy ikreim lesznek? kíváncsi vagyok, a nem sokára születendő kisfiam után bevállalnék majd ikreket :)
2011. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen,nagyobb az esélyed az ikrekre,nekem a kiskönyvembe is beírták,hogy előfordulhat ikerterhesség,mert volt a családban ikerterhesség!
2011. ápr. 18. 16:21
 7/8 anonim ***** válasza:
A férjem családjában kb. 100 ikerpár van, az enyémben meg 0, mégis most ikreket várok. Hogy is van akkor, hogy a férfi nem örökítheti?
2011. okt. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szia.nálunk is a férjem oldalárol 4 iker pár is találhato,nálunk csak egy .még is iker babáim lesznek.én mondjuk eddig ugy tudtam az iker géneket inkább a férfi hordozza,de nem vagyok orvos ugyhogy végül is nem tudhatom
2018. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!