Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok olyan nevet a kisfiato...

Adnátok olyan nevet a kisfiatoknak, ami nem annyira tetszik, viszont párotok imádja?

Figyelt kérdés
Férjemnek a Mátyás név nagyon tetszik. Nekem csak egy kicsit tetszik. De rá tudott volna beszélni a férjem, ha a család, meg a barátok nem fújjognának rá. Mert így olyan rossz, hogy senkinek sem tetszik, ha mindenki azt mondaná, hogy szép, akkor én is lelkesebb lennék, de így! :S
2011. ápr. 7. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Biztos,hogy nem. Főleg nem a Mátyást. Bocs...
2011. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a Mátyás név.

Egyébként nálunk ugyanez volt a szitu, a férjemnek nagyon tetszett egy név, szinte csak neki tetszett az egész családból + ismeretségi körből, végül az utolsó pillanatban én is rábólintottam. Már 5 hónapos, még most sem mondom azt, hogy ez a kedvenc lánynevem, de egyáltalán nem bántam meg, mert ha ránézek a lányomra, egyből olyan szép lesz ez a név :) :) Semmi negatívat nem érzek ezzel kapcsolatban, hogy ez lett a neve, a férjem viszont nagyon boldog, ez nekem meg pont elég :)

Ezzel azt akartam mondani neked, hogy meg fogod szokni és meg fogod szeretni a Mátyás nevet, mivel a te édes egyetlen pici fiad lesz :)

2011. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
nÁLUNK FÉRJEM AKARTA A KISEBBIK FIÚNAK AZ áDÁM NEVET ADNI, ÉN MEG NAGYON NEM. :-) vÉGÜL ÍGY FOGJÁK HÍVNI, MÁR MEGSZOKTAM.
2011. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apa a Nikolettért rajongott... Nekem nem tetszett annyira, amit én mondtam fiú név neki nem tetszett. Így megbeszéltük a két nevet és kompromisszumot kötöttünk. Ha lány Nikolett ha fiú Máté lesz. Zárójelben megjegyzem még jó, hogy fiunk született mert belátta, hogy a Nikolett mégsem lett volna olyan jó választás :D
2011. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, én sem adnék így nevet. Megpróbálnék kompromisszumot kötni.

Nálunk a Zsombor név a kedvenc, vagyis nálam. Férjem csak húzogatja a vállát, "Elmegy...hááát...nem tudom..." stb

Viszont nem tud helyette mást mondani, ami nagyon tetszene neki,így még függőben van a kérdés.

2011. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mi csak olyat adtunk, ami mindkettőnknek tetszett. 10 volt a listán. Ebből 5-öt a férjem kilőtt, a maradékon pedig kitotóztuk, melyik legyen :)


A Mátyás amúgy nekem is tetszik, de nem úgy hogy Mátyás, hanem hogy Matyi. Az tök cuki név. :) Bár felnőtt férfinál el kell dönteni, Matyizod, vagy Mátyásozod-e...

2011. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányunk nevével voltunk úgy, hogy a a férjem nagyon harcolt ezért a névért, nagyon szerette volna. Én még szívesen variáltam volna, tetszett sok másik is, de engedtem neki mert alapjában nekem is tetszik a neve és a család is szívesen fogadta.
2011. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem nagyon szerette volna, hogy a saját nevét kapja a születendő fia. Amúgy nekem tetszik a neve, csak nehezen képzeltem el, hogy mind kettőjüket ugyan úgy fogják majd hívni. A család egyik felének ugyan tetszett az ötlet, a másiknak nem. Végül is a férjem nevét kapta a fiam. Első nap nagyon furcsa volt úgy hívni, pláne, hogy semennyire nem hasonlítanak egymásra (férjem barna hajú, kreolos bőrű, kisfiam vörös hajú, tejfehér bőrű). Aztán hirtelen annyira ráillett a név. Nem is hívnám másként már. Most a harmadik gyereknél már nagyon bajban voltunk a névválasztással. Valahogy semmi sem tűnt jónak. Aztán hirtelen a férjem áment mondott egy névre, ami nekem tetszett. A család ezerrel tiltakozott ellene, de ez minket mondjuk nem igazán érdekelt sosem. Nem nekik születik a gyerek, nem ők döntenek. Amúgy már látom rajtuk is, hogy simán elfogadták már, csak várják, hogy végre ki is bújjon a név viselője.
2011. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ha ízlelgetem, nekem tetszik. Szép, férfias név.


Egyébként nálunk én választottam a fiúk nevét és nem érdekelt ki fújolt rá. (Botond és Zalán) Mondjuk akkora hülyeségeket mondtak, ami minimális IQ-ra és intelligenciára (na meg alapműveltségre), utalt, hogy fel sem merült foglalkoznom kéne a véleményükkel.

2011. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Te és a férjed döntsétek el, nem lehet az egész családot bevonni ebbe! Lehetetlen. Nektek tetsszen, a többiek meg majd megszokják.

Egyébként bármilyen nevet meg lehet szokni.

Miért ragaszkodik a Mátyáshoz? Kérd meg, hogy ha már mindenképp ő akar ebbe mérvadó lenni, akkor hozzon fel alternatívákat. Többet...és akkor majd biztosan sikerül döntenetek.

2011. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!